«Як і інші великі компанії, ми стикалися зі зловживаннями підрядників – приписками, зарплатами в конвертах, відсутністю нормальних інструментів. Перший інстинкт великої компанії такий: якщо змусити їх дати адекватний сервіс неможливо, будемо їх чавити. Багато хто в Україні пішов цим шляхом, – зазначив Риженков. – Ми вирішили встановити таку рамку, щоб ціна для підрядників була не єдиним критерієм. Кожен підрядник проходить передкваліфікацію. Ми визначаємо рівень малої механізації, охорони праці, інженерного контролю і так далі та присвоюємо певні бали. Ціна стає одним із цілого переліку критеріїв, іноді не найголовнішим».
Він розповів, що головним підрядникам для великих проєктів компанія пропонує портфель на три роки з умовою інвестицій у малу механізацію, правильну організацію роботи, закупівлю засобів індивідуального захисту та інші сфери.
«Підрядник має забезпечити низьку плинність персоналу. На першому проєкті він навчатиметься, на другому закріпить свій досвід, а на третьому вже дуже ефективно працюватиме. у Маріуполі ми пройшли з деякими підрядниками по три-чотири проєкти, і їх продуктивність набагато вища, ніж на самому початку», – зазначив гендиректор.
Риженков додав, що коли серед підрядників з’являється людина, яка готова так вибудовувати свою компанію, це для «Метінвесту» – велика цінність.
«Перше, до чого потрібно бути готовим, – ми не будемо зрізати кути. Якщо вам потрібна ліцензія на якісь роботи, якщо потрібно портфель робіт… Друге – «Метінвест» працює «по-білому» і вимагає того ж від усіх партнерів. Третє – забезпеченість інженерними та менеджерськими ресурсами. Собівартість, продуктивність – це вже наступний етап», – перерахував він.