21 июня, 2024 22:34
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Герус заявив, що Україна не імпортуватиме електроенергію з РФ та Білорусі з 1 листопада

ЗМІ писали, що Україна з 1 листопада відновить імпорт електроенергії з Білорусі через дефіцит вугілля на державних ТЕС. Герус спростовує ці повідомлення.

«Імпорту електроенергії з РФ з 1 листопада не буде. Компанія «Інтер РАО» 20 жовтня оголосила аукціон з продажу електроенергії, але 21 жовтня відповідний аукціон було скасовано. Також з 1 листопада не буде імпорту електроенергії з Білорусі, аукціони на продаж електроенергії не було проведено», – написав він.

За інформацією нардепа, на 29 жовтня на державних ТЕС і ТЕЦ було 675 тонн вугілля. Гарантованих запасів вугілля (мінімальних запасів, яких обов’язково слід дотримуватися згідно з умовами ведення ліцензійної діяльності), не було витримано на семи теплоелектростанціях, уточнив він.

Крім того, як пише Герус, Кабінет Міністрів України разом із Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за рішенням Ради національної безпеки та оборони України мають до 15 листопада провести позапланові перевірки компаній – власників ТЕС та ТЕЦ стосовно дотримання ліцензійних умов щодо забезпечення ними гарантованих запасів палива.

Контекст:

«РБК-Україна» писало, що, починаючи з серпня, усі державні ТЕС працюють на мінімально допустимому рівні, з 23 державних блоків працюють лише три, а приватні компанії несуть навантаження 27–29 блоками щодня. Дефіцит вугілля виник улітку 2021-го через аномально низькі ціни на електроенергію, які не давали змоги ТЕС купувати вугілля, зазначало агентство.

Заступник міністра енергетики України Максим Немчинов 15 жовтня попереджав, що для проходження опалювального сезону Україні доведеться додатково постачати вугілля. За його словами, Україна має контракти на імпорт вугілля на $4 млн, контракти ще на $2 млн очікуються до кінця опалювального сезону.

На засіданні 26 травня 2021 року Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), ухвалила рішення закрити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на чотири місяці – до 1 жовтня. Нацкомісія відмовилася обмежувати імпорт на весь рік, як того вимагали народні депутати з міжфракційного об’єднання «Чиста енергія», які виходили на відеозв’язок.

Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим завдяки внесенню правки до ухваленого 18 вересня 2019 року закону «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

До березня 2020 року, коли повторно запровадили заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від таких постачань оцінюються у 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

1 лютого 2021 року на сайті «Укренерго» з’явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії обсягом 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», дві українські компанії отримали доступ до імпорту.

18 березня стало відомо, що про потребу обмежити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв тодішній в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Зеленський підписав закон, який передбачає введення заборони на імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі. Цей закон Верховна Рада ухвалила у другому читанні та загалом 15 квітня. Закон забезпечує сертифікацію оператора системи передачі електроенергії відповідно до вимог ЄС, що відкриє шлях до інтеграції енергосистеми з європейською.

Міністр енергетики Герман Галущенко звернувся до голови НКРЕКУ Валерія Тарасюка з проханням заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на підставі цього закону.

НКРЕКУ на засіданні 29 вересня продовжила заборону імпорту електроенергії з Білорусі та РФ до 1 листопада.

Проверьте

Нидерланды не будут закрывать границы для украинцев, появилось дополнительное условие для въезда – Кулеба

«Нидерланды также сохранили возможности путешествий для граждан Украины, прошедших полный курс вакцинации. С 13 ноября, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *