21 июня, 2024 22:46
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Гетьманцев може бути причетним до "розколу" серед захисників малих підприємців – ЗМІ

«Голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики та фінансів Данило Гетьманцев може бути причетним до «розколу» у середовищі захисників малих підприємців. Саме завдяки Гетьманцеву від руху SaveФОП відкололися кілька «конструктивних» організацій, які тепер є лояльними до влади та ініціатив самого Гетьманцева, цим нівелюючи саму ідею захисту малого підприємництва від тиску», – пишуть автори матеріалу.

Вони нагадали, що впровадження касових апаратів серед фізосіб-підприємців стартувало 2017 року, і з 2022 року реєстратори розрахункових операцій (РРО) мають стояти у всіх ФОП-торговців, незалежно від обсягів продажу. 4 листопада під стінами Верховної Ради зібрався черговий мітинг, на якому майже 200 учасників використали символіку «Захисти ФОП. Рада міст».

«З боку може здатися, що це одна з численних акцій, які протягом останніх кількох років проводять та координують учасники руху SaveФОП (лідер Сергій Доротич). Однак, незважаючи на схожість слоганів та символіки, ідеться про організації, які деякий час тому «відкололися» від SaveФОП і почали підтримувати окремі ініціативи влади і податкового комітету Ради. Серед цих структур, зокрема, ГО «Фортеця» ексголови Ради підприємців при Кабміні та екснардепки від «Блоку Кличка» Оксани Продан, об’єднання «Альянс РОМБ» ексочільниці Держкомпідприємництва Ксенії Ляпіної, ГО «Рада міст. Захист ФОП» Марини Паянок, ГО «Всеукраїнська професійна асоціація підприємців» Бориса Емельдеша, ГО «Разом за майбутнє» (структура партії «За майбутнє», яку фінансує Ігор Коломойський) міського голови Луцька Ігоря Поліщука», – перерахували журналісти.

Вони зазначили, що напередодні акції Сергій Доротич «відхрестився» від «конструктивних ФОП» і назвав їх «посіпаками Гетьманцева», оскільки минулого року вони погодили відтермінування запровадження РРО замість вимоги повного скасування таких апаратів для дрібних підприємців.

«Нещодавно з’явилася інформація, згідно з якою голова комітету ВР із питань податків та фінансової політики Данило Гетьманцев, його заступник Ярослав Железняк, а також ексспікер ВР Дмитро Разумков можуть бути причетними до фальсифікації тексту одного із законопроєктів, які стосуються впровадження тотальної фіскалізації ФОП. Принаймні до висновків про службову фальсифікацію дійшли експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту, є всі підстави вважати, що лобіювання масового впровадження РРО відбувалося в інтересах великих виробників та імпортерів апаратів, тому немає нічого дивного, що Гетьманцев міг бути зацікавленим і в проведенні мітингів на підтримку законопроєктів, які фактично сприяють подальшій фіскалізації ФОП», – пише «Дело».

Принципові розбіжності між двома групами захисників підприємців можна відстежувати за законопроєктами, які вони підтримують, зазначає видання.

«Активісти SaveФОП (Доротича) серед іншого підтримують законопроєкти №3853-1, №3853-2, №3993 про внесення змін до податкового законодавства для спрощення обліку у сфері мікробізнесу без РРО та обов’язкового кешбеку як додаткового навантаження на підприємців. Окрім того, вони виступають за проєкт закону №5866 про створення умов для розвитку фізосіб-підприємців та підвищення прозорості їхньої діяльності”, – ідеться у матеріалі.

Натомість активісти, котрі відкололися, які, на думку Доротича, діють із подання Гетьманцева, підтримують проєкт закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення порядку ведення обліку та застосування реєстраторів розрахункових операцій і зниження фіскального тиску на платників податків».

«Цей законопроєкт фактично просто відтермінує впровадження РРО на два роки, водночас SaveФОП домагаються саме повного скасування касових апаратів. Окрім того, такі організації також підтримують низку законопроєктів, які активно критикуються у підприємницькому середовищі та серед профспілок. Зокрема, ідеться про проєкти законів № 5371 і № 5388, якими встановлюють нові правила трудових відносин у сфері малого та середнього бізнесу, згідно з аналізом експертів, законопроєкти суттєво звузять права працівників компаній, збільшать обсяги незадекларованої праці, призведуть до уповільнення зростання зарплат та сприятимуть подальшій трудовій міграції кваліфікованих фахівців за кордон», – наголосили автори статті.

Вони додали, що за межами підприємницького руху далеко не всі головні учасники процесів – передусім народні депутати, посадовці виконавчої влади, місцеві органи й самі бізнесмени, які поки що ще не приєдналися до активістів, – знають про наявність цих двох «фракцій».

«Тактика створення «лояльних» об’єднань та розколу всередині активістського руху – відомий прийом представників влади, щоб узяти під контроль будь-який громадський дискурс. Тільки от ФОП, які вже з 1 січня 2022 року відчують на собі всю повноту «турботи» держави про свої гаманці, найімовірніше, дуже швидко розкусять фальш і ще активніше об’єднуватимуться навколо реальних, а не фейкових захисників своїх інтересів», – резюмувало «Дело».

Проверьте

Міністерка економіки Свириденко повідомила про початок переговорів зі США щодо скасування мит на українську сталь

«Разом із торговим представником США, послом Кетрін Тай і послом України у США Оксаною Маркаровою …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *