Заможні споживачі електроенергії в Україні мають платити за неї ринкову ціну, а малозабезпеченим держава повинна допомагати субсидіями, заявив у інтерв’ю виданню «Сьогодні» нардеп від «Слуги народу», голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, коментуючи логіку підвищення тарифів для населення.
«Коли ми говоримо про зміну ціни на електроенергію для населення, ми маємо на увазі насамперед перші 100 кіловат електроенергії, які ми тепер отримуємо по 90 копійок. Скажіть, чому держава повинна надавати пільги тим, хто добре заробляє? Навіщо давати пільги заможним людям? – пояснив Гетманцев. – Водночас є люди, яким дійсно потрібно допомогти. Це можна зробити через механізм субсидій. Субсидія видається конкретній людині, якій потрібно допомагати. А депутату допомагати не потрібно».
Ідею українського уряду наблизити побутові тарифи на електроенергію до ринково обґрунтованого рівня підтримали секретаріат Енергетичної спільноти та Єврокомісія.
Востаннє ціни на електроенергію для населення переглядали в березні 2017 року писав портал ExPro. Вони становлять 0,9 грн/кВт-год на перші 100 кВт-год і 1,68 грн/кВт-год на інший обсяг місячного споживання.
За даними Міністерства енергетики, тариф для населення у грудні 2020 року не покриває витрат на доправлення електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів. Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення сягнули 65–70 млрд грн. Глава Міненерго Юрій Бойко 26 листопада заявив про вимушений перегляд підходів до формування тарифів для населення найближчим часом.