«Я, щиро кажучи, не бачу там якихось таких структурних маяків, яких ми не можемо виконати, щоб отримати наступний транш. Я передбачаю, що наступний транш ми отримаємо – і, можливо, отримаємо своєчасно», – сказав політик.
Нардеп заявив, що програму співпраці із Фондом виконують.
«Бо в нас жодна програма за всю історію з МВФ не виконувалася, ніколи не доводилася до кінця. А тут у нас є намір і перспектива її до кінця довести… Ми хочемо, розрахувавшись, перейти на звичайні джерела запозичень, які використовують усі країни. Але на сьогодні МВФ нам вкрай потрібен… Хотілося б розглянути можливість, щоб ми подумали про нову програму, провели про неї дискусію, а не стрибали в неї з головою. Можливо, і буде можливість до кінця року пройти без МВФ, наступний рік пройти без МВФ, а далі вже дивитися, що буде в нас у країні із публічними фінансами», – заявив він.
Контекст:
Україна співпрацює із МВФ за програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею передбачено виділення $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.
18 жовтня 2021 року місія МВФ та влада України досягли попередньої угоди про перший перегляд програми фінансування stand-by.
Перегляд програми співпраці з Україною stand-by та виділення країні траншу на суму 500 млн спеціальних прав запозичення, що еквівалентно $699 млн, виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила 22 листопада. Строк дії угоди про stand-by продовжено до кінця червня 2022 року.
Другий транш за програмою stand-by надійшов на рахунки уряду України 24 листопада.