2 августа, 2024 17:07
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Гетманцев "жорстко вимагає", щоб таксистів теж зобов’язали використовувати реєстратори розрахункових операцій

За його словами, відповідний законопроєкт можуть зареєструвати вже в січні. Наразі він на стадії погодження з Міністерством інфраструктури.

«Я досить жорстко вимагаю, щоб він з’явився», – повідомив він.

Водночас Гетманцев зазначив, що це буде остання галузь, яку мають намір фіскалізувати найближчим часом. «Ми вже закінчили із законами, що наводять лад в оподаткуванні, і виконали програму мінімум. Ми маємо поставити крапку або крапку з комою на кілька років. І сконцентруватися на податковій, митниці, налагодити їхню роботу», – пояснив нардеп.

Перша інформація щодо розроблення закону про касові апарати для таксистів з’явилася в серпні 2021 року. Тоді Гетманцев розповів «Українським новинам», що проводять робочі групи щодо цього, цим напрямом займається нардепка від «Слуги народу» Юлія Діденко.

«Ми повинні зобов’язати кожного таксиста мати програмний РРО, який не складно встановити на телефон. Це може бути індивідуальна зайнятість або робота зі службами таксі», – говорив депутат.

Водночас реєстрація та ведення РРО у цій сфері мають бути максимально простими, наприклад, за допомогою «Дії», зазначив Гетманцев.

«Ми дійсно хочемо вивести цей ринок із тіні… Ціла галузь не може працювати за готівку, нам треба із цим боротися», – заявляв нардеп.

Він наголошував, що фіскалізація – на користь бізнесу таксі.

«Вони зараз ухиляються від податків, маючи на цьому додаткову маржинальність, але завдяки тому, що водій може вкрасти гроші, завдяки тому, що вони не можуть здійснити нормальну внутрішню логістику грошей та змушені користуватися іноземними рахунками, що також небезпечно, вони зазнають додаткових ризиків і багато втрачають. РРО дає можливість спокійно контролювати весь бізнес-процес», – пояснював Гетманцев.

Контекст:

За оцінкою Офісу ефективного регулювання (BRDO), станом на осінь 2018 року обсяг ринку перевезень таксі становив 40 млрд грн на рік, і 98% цього ринку працювало «в тіні». До весни 2021 року обсяг ринку досяг, за даними Української таксомоторної асоціації, 60 млрд грн, і понад 90% водіїв працює без ліцензій, повідомляло НВ.

Верховна Рада 20 вересня 2019 року ухвалила законопроєкт, який зобов’язує ФОП використовувати реєстратори розрахункових операцій (як звичайні POS-термінали, так і програмні). Норма про застосування РРО фізособами-підприємцями із другої до четвертої групи мала набути чинності з 1 січня 2021 року.

Після акцій протесту ФОП Верховна Рада ухвалила закон про відтермінування касових апаратів. Відповідно до закону, застосування знижених фінансових санкцій за порушення бізнесом окремих вимог закону про використання РРО під час проведення розрахункових операцій було продовжено до 1 січня 2022 року.

Цьогоріч підприємці й далі протестували, вимагаючи зберегти спрощену систему оподаткування, але Рада провалила відповідне голосування. Додаткове відтермінування РРО відмовилася підтримувати монобільшість.

Отже, із січня 2022 року платники єдиного податку другої четвертої груп, які проводять розрахунки готівкою, мають застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій.

Кабінет Міністрів зробив виняток щодо використання РРО для підприємств сільської торгівлі.

Проверьте

Поднятие налогов додавит экономику до коллапса — Владимир Поперешнюк

Совладелец «Новой почты» Владимир Поперешнюк рассказал, что помогло богатым странам нажить свой капитал Чем отличаются …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *