24 февраля, 2024 5:10
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Гетманцев: Верховна Рада відклала для всіх запровадження касових апаратів на один рік. Це й так надкомпроміс

У Верховній Раді хочуть створити робочу групу із представниками організацій, що захищають інтереси фізичних осіб – підприємців (ФОП), і розробити критерії для відділення малого бізнесу від середнього та великого. Про це в коментарі виданню «ГОРДОН» розповів народний депутат від «Слуги народу», голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Я підтримую ідею цілковитої фіскалізації, зокрема великого бізнесу, який ховається під ФОП. Це моя послідовна позиція. 1 грудня Верховна Рада відклала для всіх фіскалізацію на один рік. Це й так надкомпроміс. Я за нього не голосував, але довіряюсь конституційній більшості парламенту. Однак ця вже політична організація (бо вони висувають політичні вимоги) не задоволена й таким рішенням. Свої вимоги вони розширили завдяки скасуванню локдауну. Вони протестують, демонструючи свою незгоду. Вони мають право висловлювати свою думку в межах закону. Це демократичний процес. За його дотриманням стежить поліція. Я не та людина у країні, яка може ухвалити рішення про компроміси із цією політичною акцією. Є Кабмін, Офіс президента, фракції Верховної Ради. Напевно, треба з ними вести перемовини. Не знаю, чому у протестувальників претензії саме до мене. У тій конфігурації, яка на сьогодні склалася, від мене особисто нічого не залежить», – зазначив Гетманцев.

Він повідомив, що діалог влади і фізосіб-підприємців може продовжитися наступного року.

«Моя особиста позиція така: я не вважаю обґрунтованим задоволення вимог цієї організації – вони хочуть цілковитого скасування фіскалізації. Я вважаю, ми маємо створити робочу групу із представниками всіх організацій, що представляють інтереси ФОП, їх досить багато, і протягом першого кварталу розробити законопроєкт, який би враховував позицію всіх сторін і був у якихось питаннях компромісним. Можливо, необхідно розробити критерії, що дають змогу відокремити середній і великий бізнес від малого. Ми намагалися це зробити. Це виявилося дуже складно. Але не відкидаю, що ми щось випустили з уваги і, коли нам підкажуть, усе ж знайдемо оптимальне рішення. Я в це вірю і думаю, що із січня ми цим займемося», – сказав нардеп.

Учасники ініціативи «SaveФОП» почали протестувати вранці 15 грудня під Верховною Радою. Вони вимагають скасувати касові апарати і заборону на роботу за умов жорсткого карантину з 8-го до 24 січня наступного року. Під час сутичок постраждало приблизно 40 правоохоронців, повідомляли в поліції.

Згодом учасники протесту знову встановили намети. Кілька десятків людей провели ніч на Майдані і продовжують акцію.

Кабінет Міністрів України 9 грудня продовжив національний карантин до 28 лютого 2021 року з обмеженнями «помаранчевої» зони епідемічної небезпеки. Із 8 січня до 00.00 25 січня у країні діятиме «карантин зимових канікул». Закриють усі установи освіти, окрім дитячих садочків; кав’ярні, бари й ресторани працюватимуть тільки на винос; спортзали, фітнес-центри і басейни буде закрито. Дозволено роботу аптек, заправок, готелів, поштових операторів, банків, перукарень і салонів краси (за попереднім записом), торгівлю продовольчими товарами.

Проверьте

Пенсійні накопичення людей має гарантувати держава, а не приватні фонди – економіст

Під час запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення необхідно передбачити механізм гарантування збереження пенсійних внесків громадян, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *