«Я поставив завдання, аби аналітики напрацьовували кейси з виплати зарплати в конвертах. Ми цим будемо займатися, бо втрати йдуть великі. Треба зрозуміти: людина, яка отримає зарплатню, податків не сплачує, їх сплачує роботодавець. Він винний. Ми людей не зачепимо. Зараз ми ведемо мову про «білий» бізнес, який застосовує незаконні схеми виплати зарплати в конвертах. Такі кейси потрібно розслідувати так, щоб «білий» бізнес не зупиняв роботу, бо це втрата робочих місць, доходів годувальників. Ми це розуміємо», – сказав Мельник.
За його словами, всі претензії бюро стосуватимуться особисто керівників таких компаній та підприємств.
«Ми вже почали цим займатися [зарплатами в конвертах], ми чітко знаємо про певних гравців на ринку. Це переважно магазини побутової техніки. У працівників є дві картки: зарплатна і нібито бонусна. Це стара схема. Якщо працює 1 тис. працівників, ти кожному конверт не видаси. Це ми так називаємо «зарплата в конвертах», але вона переказується на одну картку. На іншу переказується зарплата, а це якась бонусна картка, з якої не платиться податок. Наше завдання – зупинити цю незаконну схему, і це правда. Є різні схеми з виплат зарплат у конвертах», – додав він.
Контекст:
За інформацією Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна», у 2020 році втрати держбюджету та Пенсійного фонду від схеми з виплати податків зарплати в конвертах оцінюють у 110–150 млн грн.