23 июля, 2024 12:17
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Глава Мінфіну України: Ми не розглядаємо інших варіантів, окрім продовження співпраці з МВФ

Міністра попросили прокоментувати заяву народного депутата від «Слуги народу», голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, що 2022 рік Україна може пройти без нової програми співпраці з МВФ.

За словами Марченка, Гетманцев «розуміє графік виплат» і знає, що якби Україна мала доступ до ринку євробондів, вона могла б сама профінансувати дефіцит держбюджету.

«Але оскільки зараз ми бачимо протилежний тренд, нам треба мати добропорядні та відверті відносини з МВФ. Тому не розглядаємо інших варіантів, ніж як продовжити співпрацю з МВФ, переглядати програму і, можливо, поступово підходити до розуміння того, що ми хочемо від МВФ на кінець 2022-го та 2023 рік. Чи можемо ми відмовитися від МВФ? Звичайно. Питання в іншому: чи ми достатньо зрілі. Я, чесно кажучи, не впевнений, що ми зараз у тій ситуації, коли можемо ухвалювати такі рішення«, – сказав він.

Контекст:

Україна співпрацює із МВФ за програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею, планують виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не відбулося.

18 жовтня 2021 року місія МВФ та влада України досягли попередньої угоди про перший перегляд програми фінансування stand-by.

Перегляд програми співпраці з Україною stand-by та виділення країні траншу на суму 500 млн спеціальних прав запозичення, еквівалентну $699 млн, виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила 22 листопада. Строк дії угоди про stand-by продовжено до кінця червня 2022 року.

Другий транш за програмою stand-by надійшов на рахунки уряду 24 листопада 2021 року.

Проверьте

В ВОЗ заявили, что отслеживают четыре варианта штамма коронавируса "Омикрон"

Речь идет о вариантах BA.1, BA.1.1, BA.2 и BA.3. Наиболее заразный, по предварительным данным, – BA.2. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *