15 марта, 2024 18:57
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Глава Мінфіну України назвав чотири питання, які обговорюють із МВФ

Україна і Міжнародний валютний фонд (МВФ) обговорюють три питання для продовження співпраці в межах програми stand-by. Про це міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив журналу «Корреспондент» в інтерв’ю, опублікованому 11 лютого.

Журналіст запитав у міністра, чи є предметом переговорів «антикорупційна інфраструктура плюс судова реформа і ринок газу».

«Я б сказав, так, плюс ще консолідація бюджету 2022 року. Це радше питання Мінфіну. У нас є розуміння, у який спосіб рухатися», – відповів Марченко.

Він підкреслив, що українська сторона «особливих суперечок із командою Фонду не має, є питання формулювань зобов’язань».

Глава Мінфіну стверджує, що питання українських тарифів на газ «не стало прямо такою серйозною проблемою» для МВФ.

«Про терміни [досягнення угоди з МВФ] не хотів би говорити, оскільки багато чинників, що впливають на процес. У принципі, можливо максимально швидко ухвалити необхідні закони й отримати перший транш. Але, розуміючи складну політичну конфігурацію в Раді, допускаю затримки в ухваленні тих чи інших законів», – пояснив Марченко.

Він підкреслив, що «якщо нові транші прийдуть із затримкою в місяць – це не є проблемою».

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як казав Марченко, Київ очікував отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня. Коментуючи терміни виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

Марченко розповідав, що питання держрегулювання ціни на газ обговорювали з представниками місії Фонду. У МВФ були занепокоєні намірами України, оскільки  Київ у меморандумі з Фондом узяв на себе чіткі зобов’язання, що механізми тарифоутворення мають бути ринковими, підкреслював міністр 14 січня.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що Київ сподівається отримати черговий транш МВФ у перших місяцях 2021 року. У НБУ очікують, що поточного року МВФ надасть Україні три транші на загальну суму $2,2 млрд.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. «Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини», – пояснював він.

Проверьте

Комаровський: Те, що хірург, який оперує щодня, отримує 7400 грн, – це привід для Академії медичних наук вийти на Хрещатик і застрелитися

Співробітники Академії медичних наук України мають «застрелитися» через низькі зарплати, які отримують українські медики. Таку …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *