1 августа, 2024 5:09
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Глава МЗС Великобританії заявила, що у разі вторгнення РФ в Україну "Північний потік – 2" має бути повністю зупинено

За її словами, не можна віддавати перевагу «короткостроковим економічним інтересам на шкоду довгостроковому виживанню свободи та демократії в Європі». Вона додала, що це «важке рішення, яке ми всі маємо ухвалити».

На запитання, чи вважає Великобританія, що «Північний потік 2″ у разі вторгнення РФ має бути повністю зупинено, Трасс підкреслила: «Цілком».

Будівництво «Північного потоку – 2», який має з’єднати РФ і ФРН дном Балтійського моря в обхід України, повністю завершено. 29 грудня 2021 року голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що перша та друга нитки газопроводу зараз під робочим тиском і «цілком готові до експлуатації».

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Держсекретар США Ентоні Блінкен на тлі нарощування чисельності російських військ біля кордону України заявив 5 січня 2022 року, що «Північний потік 2″ навряд чи запрацює, якщо РФ вторгнеться в Україну.

25 січня глава міністерства закордонних справ Австрії Александер Шалленберг повідомив, що Євросоюз готує великий пакет економічних санкцій проти Росії на випадок початку воєнних дій в Україні. Він виступив проти введення санкцій щодо газопроводу «Північний потік 2″, пояснивши це тим, що Європа залежить від енергії з Росії і цього не можна змінити відразу.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок сказала 27 січня, що у разі нової агресії Росії проти України Німеччина має «широкий діапазон відповідей», включно із газопроводом «Північний потік 2″.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. За даними Міноборони України станом на 28 січня, поблизу українського кордону зараз майже 112 тис. військових РФ, із морським та авіаційним компонентом – приблизно 130 тис.

Країни Заходу та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. США, як каже заступниця держсекретаря США Венді Шерман, бачать усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України «зараз або, можливо, в середині лютого». Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.

24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали, зокрема, питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що «все спокійно, причин для паніки немає». Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе, і наголосив, що приводів для паніки немає.

Проверьте

Поднятие налогов додавит экономику до коллапса — Владимир Поперешнюк

Совладелец «Новой почты» Владимир Поперешнюк рассказал, что помогло богатым странам нажить свой капитал Чем отличаются …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *