Тарифи на тепло для жителів Черкас завищено на 20%, заявив на нараді 23 жовтня голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Сергійчук, про це він написав у своєму Telegram.
«Я звертався до теплопостачальників щодо зменшення тарифів на опалення і гарячу воду. Також взяти до уваги зниження світових цін на газ та вугілля. «Черкаситеплокомуненерго» заявило про готовність піти назустріч черкащанам. Наразі ми обговорюємо можливість зниження тарифів до 20%. Той, хто хоче – шукає можливостей, хто не хоче – виправдань. Маємо ще одного теплопостачальника міста – Черкаську ТЕЦ, яка перебуває в оренді ПрАТ «Черкаське хімволокно» та яка досі не відреагувала. Фінансово-господарська діяльність ТЕЦ здійснюється лише задля отримання прибутку для її орендарів», – підкреслив він.
Сергійчук зазначив, що за весь час оренди на ТЕЦ не провели жодних капітальних поліпшень або модернізації котлів.
«На сьогодні в межах п’яти кримінальних проваджень ГСУ Нацполіції та СБУ проводиться слідство щодо фактів крадіжок грошей в особливо великих розмірах посадовими особами ПАО «Черкаське хімволокно», штучного завищення витрат під час доставки вугілля з-за кордону, закупки ТМЦ (товарно-метаріальних цінностей. – «ГОРДОН»), реалізації інвестиційних та ремонтних програм, а також фінансування терористичних організацій «ЛНР–ДНР». Відповідно до отриманої інформації, їхній чистий прибуток становить до $25 з кожної тонни вугілля. А тариф завищений на 20%. Державна екологічна інспекція ще рік тому встановила низку порушень щодо безконтрольності викидів забруднюючих речовин та порушення вимог щодо поводження з відходами», – перерахував очільник області.
За його інформацією, компанія також не дотримується температурного режиму на постачання гарячої води – замість необхідних 55 ºС фактично подають 46–49 ºС.
«Із початку року підприємство накопичило борг перед НАК «Нафтогаз» у сумі 240 млн грн. При тому що сплата населення за надані послуги складає 98%. Усі ці факти – не про бізнес, а про соціальну відповідальність та цинічне викачування ресурсів за рахунок здоров’я і статків черкащан. Тому я бачу один вихід: щоб знизити тарифи та зберегти майно підприємства. Мусимо поставити питання про розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу Черкаської ТЕЦ із ПрАТ «Черкаське хімволокно» і передати її до комунальної власності міста Черкаси. А господарською діяльністю підприємства нехай займаються правоохоронні органи», – написав Сергійчук.