16 мая, 2024 13:43
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Голова Держаудитслужби України: Було б непогано виходити на перевірку в супроводі автоматників, ні в кого не виникло б бажання заважати ревізорам

«У нас є положення в законі, що Нацполіція має забезпечити нам супровід. Але в законі немає деталей. Ми приходимо на об’єкт, нас не пускають, викликаємо поліцію, вони приїздять, просять: «Пустіть контролерів». На об’єкті відповідають: «Ні». «Бійки немає. Ми не можемо втручатися, – відповідає поліція, – розбирайтеся в суді». У них немає такого права, як у служб матеріальної допомоги за кордоном. Вони не в змозі допомогти нам дістати доступ до об’єкта, підкреслю ще раз, державної власності», – розповів Пліс.

Зокрема, він згадав, що в Черкасах Держаудитслужба разом зі співробітниками СБУ та Нацполіції не могли дістати доступ до документів департаменту освіти.

«17 разів ми приходили, виписували протоколи, штрафи, порушували провадження за перешкоджання законній діяльності… Як це можна назвати нормальним?» – запитав посадовець.

За його словами, в Італії чи США «на другій хвилині після відмови в доступі з’явилися б хлопці з автоматами, поклали б усіх на землю вниз обличчям, вилучили б необхідні документи і передали б аудиторам: вивчайте, перевіряйте».

Пліс зазначив, що в його італійських колег у структурі є підрозділ фізичного захисту, і, за їхніми словами, під час перевірки закупівель аудиторам доводиться вдаватися до його підтримки «досить часто, якщо сказати чесно, практично завжди».

«У США аналогічний підхід: не пустили контролера, відразу ж з’являються хлопці у спецспорядженні і як у кіно: «Руки на капот, ви маєте право зберігати мовчання». А інакше ніяк. Добре слово і автомат важать більше, ніж просто добре слово. Було б непогано виходити на перевірку в супроводі автоматників, ні в кого не виникло б бажання заважати ревізорам», – заявив Пліс.

Він підкреслив, що у громадян є законне право перевіряти, як на державних об’єктах використовують державні гроші, і зазначив, що Держаудитслужба – багаторазово скорочений орган, який не задовольняє навіть 30% запитів, що надходять на перевірки просто через відсутність ресурсів.

«Часто чую, що в нас, мовляв, «кошмарять» бізнес. Хочу відповісти: ви не знаєте, що таке «кошмарити». Ми заздалегідь на сайті публікуємо плани перевірки, за 10 днів попереджаємо про свій візит (і що я знайду, якщо стільки часу дають на підготовку), нам мають право не давати персональні дані, не пускати на об’єкт контролю. Це хіба кошмарити?» – запитав голова Держаудитслужби.

Голова Держаудитслужби Пліс: «Укргазвидобування» газ виробляє дешево і продає дорого. На перевірку нас не пускають. Схоже на рейдерське захоплення держвласності. Читайте повну версію інтерв’ю

Контекст:

Державна аудиторська служба, зокрема, проводить фінансовий контроль у міністерствах, бюджетних установах і на підприємствах, які отримують гроші з державного або місцевих бюджетів, а також використовують державне чи комунальне майно.

Пліс очолив аудиторську службу у квітні 2020 року.

За його словами, практично кожна перевірка Держаудитслужбою закінчується кримінальним провадженням.

Проверьте

В Украине побочные эффекты после вакцинации от коронавируса наблюдаются менее чем в 1% случаев – Минздрав

«На 26 июля в Украине введено почти 4,7 млн доз вакцин. А именно: 499 720 – …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *