«Уже ухвалено закон про Бюро економічної безпеки і виставлено чіткі дедлайни, що приблизно в серпні БЕБ має почати роботу. Конкурсні комісії, набір не менше ніж 30% особового складу, і це вже дає можливість, дає право запустити цей орган у повноцінну роботу. Так, він потім буде добирати особовий склад, організовувати свої матеріально-технічні можливості, свої аналітичні можливості, кримінально-процесуальні можливості, щоб робота пішла, питань немає. Я бачу, якщо все буде йти чітко за планом, то ДФС має припинити роботу десь у серпні, згідно з тими дедлайнами, які нам установив Кабмін», – заявив він.
Мельник підкреслив, що розслідування, які вже ведуть, «не припиняться у жодному разі», і закон про Бюро економічної безпеки передбачає чіткий алгоритм передання кримінальних справ.
Контекст:
Закон про створення Бюро економічної безпеки Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому 28 січня.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про Бюро економічної безпеки України» 22 березня цього року. Верховна Рада ухвалила його 28 січня.
У законі йдеться, що Бюро економічної безпеки України – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати і розкривати кримінальні злочини у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їх вчиненню.
Бюро дістане відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції, говорили в Офісі президента України.
У новому відомстві працюватиме 4 тис. осіб, його директора мають обрати на відкритому конкурсі. Його призначатиме Кабмін за поданням прем’єр-міністра.
Кабмін на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення Бюро економічної безпеки. Бюро дістане статус центрального органу виконавчої влади і займатиметься всіма злочинами у сфері економіки.