Голова Нацбанку України Кирило Шевченко високо оцінює шанси на перегляд програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це він заявив на брифінгу 21 січня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».
«Як ви знаєте, зараз триває робота МВФ в Україні. Ми оцінюємо шанси на перегляд програми як високі. Переговори тривають і прогрес, безумовно, є», – сказав він.
Шевченко зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків для продовження співпраці, зокрема, було затверджено держбюджет на 2021 рік і відновлено повноваження Нацагентства з питань запобігання корупції.
«У зв’язку з тим, що зараз триває робота місії, на сьогодні ми утримаємося від більш розгорнутих коментарів щодо цього питання», – сказав Шевченко.
Як заявили в НБУ 21 січня, основним припущенням, яке правління регулятора бере до уваги, залишається продовження співпраці з МВФ.
«У 2021 році очікується надходження коштів від МВФ у межах поточної програми stand-by, а також офіційного фінансування від ЄС, Світового банку та інших міжнародних партнерів. Ці кошти дадуть змогу профінансувати значну частину бюджетних потреб у 2021 році. Співпраця з Фондом залишається важливим сигналом і для іноземних інвесторів. Вона суттєво спростить доступ і здешевить планові залучення уряду на зовнішніх ринках. Завдяки фінансуванню від МВФ та інших партнерів Україна зможе підтримувати міжнародні резерви на рівні приблизно $30 млрд, попри значні обсяги погашень зовнішнього боргу», – зазначили у НБУ.
Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею планують виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як казав Марченко, Київ очікував на одержання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. «Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини», – пояснював він.
Шмигаль заявив 17 грудня, що Київ розраховує одержати черговий транш МВФ у перших місяцях 2021 року.
21–23 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня і, за даними ЗМІ, завершить перегляд програми до кінця цього тижня.