21 июня, 2024 19:03
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Гроші англійських компаній сім’ї Суркісів досі на рахунках "ПриватБанку" – адвокат

Першою причиною він назвав те, що із грудня 2016 року діє заборона кіпрського суду на будь-яке втручання в депозитні кошти, і ця заборона – безстрокова.

Друга полягає в тому, що український bail-in у «ПриватБанку» не має юридичної сили на Кіпрі, оскільки цю процедуру не визнав Центральний банк Кіпру.

Третя причина – Центробанк Кіпру обмежив ліцензію Кіпрської філії «ПриватБанку» до двох операцій – нарахування відсотків і повернення депозиту в міру закінчення дії договору.

«До речі, щодо нарахування відсотків – відсотки нараховували на депозитні рахунки до квітня 2017 року включно, тобто понад чотири місяці нібито їх списання в капітал банку. Це вкотре доводить, що жодного списання не відбулося, вони фактично й далі лежать на рахунках», – заявив адвокат.

На підтвердження позиції про хибність заяв «ПриватБанку» про нібито списання коштів у капітал банку Алексєєв навів дані річного звіту банку за 2020 рік, який є у відкритому доступі.

«Станом на 31 грудня 2020 року до строкових депозитів юридичних осіб занесено приблизно 8,1 млрд грн коштів клієнтів Кіпрської філії «ПриватБанку», які були предметом конвертації в капітал під час націоналізації 2016 року, тобто були предметом списання.  Філія банку не переказала зазначених коштів через заборону Центрального банку Кіпру на проведення філією міжбанківських розрахунків із Банком і через судові позови, відкриті щодо цих коштів», – повідомив Алексєєв, цитуючи звіт.

Отже, сам «ПриватБанк» у своїй звітності фактично підтверджує, що грошей не списано в капітал банку, вони досі на рахунках англійських компаній у філії «ПриватБанку» на Кіпрі, підкреслив юрист.

Контекст:

«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано у грудні 2016 року.

Рішенням Нацбанку України від 13 грудня 2016 року сім’ю Суркісів було визнано інсайдерами «ПриватБанку». НБУ вказував, що Ігор Суркіс і ексвласник банку Ігор Коломойський – акціонери телеканала «1+1», що свідчить про зв’язок Суркісів з «ПриватБанком». У зв’язку із чим під час націоналізації гроші сім’ї Суркісів та їхніх компаній на депозитних рахунках «ПриватБанку» та його філій було конвертовано в капітал банку в межах процедури bail-in.

Суркіси оскаржують занесення їх у процедуру bail-in у судах.

Проверьте

Наша мета – зростання ВВП темпами, які випереджають сусідів. 6–7% на рік протягом 25–30 років сьогодні вже не є чимось унікальним

Основний міф, який підтримує український обиватель, – міф про малу державу як основу стрибкоподібного розвитку економіки. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *