20 сентября, 2024 9:42
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Гроші від продажу нафти й газу РФ у ЄС мають іти на гуманітарну допомогу Україні – Центр оборонних реформ

«Вочевидь, ті санкції, які вже були застосовані, не здатні зупинити РФ. Необхідно вводити режим «нафта й газ в обмін на медикаменти та продукти харчування». Саме вуглеводні та їх експорт є одними з ключових джерел наповнення російського бюджету в умовах війни. У випадку з російською нафтою може бути введено ембарго, але відмовитися від російського газу в Європі технічно непросто, тому оптимальний інструмент – це обмежити можливості використовувати доходи від їх продажу«, – заявив він.

Данилюк вважає, що потрібно відкрити спеціальний рахунок для цього.

«Має бути створений спеціальний рахунок під наглядом ООН, який зможе бути використаний виключно в гуманітарних цілях – закупівля продуктів харчування, медикаментів тощо. І за жодних умов цей рахунок та кошти не можуть бути використані для закупок воєнних технологій чи проведення будь-яких інших розрахунків«, – заявив голова Центру оборонних реформ.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир  Путін оголосив про вторгнення  російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ  – «демілітаризація та денацифікація України». Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали  обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об’єктах. Російські війська атакують  житлові квартали,  дитячі садки  й  лікарні. РФ  застосовує в Україні  реактивні системи залпового вогню «Град» та «Ураган».

Жертвами російської агресії станом на 28 лютого стало 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б’ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

3 березня ЗСУ повідомили про ліквідацію від 24 лютого вже майже 9 тис. російських окупантів, десятків літаків, вертольотів, артилерійських систем, сотень бойових бронемашин та іншої техніки.

У міноборони РФ 2 березня відзвітували про 498 загиблих російських військовослужбовців. Свої втрати в Україні російське командування визнавало не з перших днів війни.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу «притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії». Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. До 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.

Через вторгнення в Україну більшість країн приєдналася до санкційних заходів щодо Москви. Це спричинило обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.

Проверьте

Украинский кешбэк: оправдает ли инициатива ожидания правительства? — Дмитрий Алексеенко

Вице-президент ICC Ukraine специально для «Телеграфа» объяснил риски манипуляций с маркировкой иностранных товаров как украинских …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *