29 июля, 2024 23:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Гроші за "пакунок малюка" тепер можна витрачати без обмежень – Мінсоцполітики України

«Ми розуміємо, що зараз родинам кошти можуть знадобитися на їжу, ліки, пальне для того, щоб переміститися в безпечне місце. І це питання життя та здоров’я новонародженої дитини. Тому ми зняли обмеження на використання коштів грошової компенсації «пакунка малюка» на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення. При цьому не застосовується вимога використати кошти грошової компенсації «пакунка малюка» протягом 12 місяців. Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після перерахування коштів на картку, то зараз кошти залишаються у родин і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження», – заявила міністерка соцполітики Марина Лазебна.

Також гроші за «пакунок малюка» тепер можна переказати на будь-який рахунок сім’ї, відкритий у «ПриватБанку».

Бебі-бокси під час народження дитини в Україні почали видавати у вересні 2018 року.

Контекст:

Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – «демілітаризація і денацифікація України». Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об’єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню «Град» та «Ураган».

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 6 березня становлять понад 11 тис. осіб, а також 285 танків, 985 ББМ, 109 артилерійських систем, 50 РСЗВ, 21 одиниця засобів ППО, 44 літаки, 48 вертольотів, 447 автомобілів, дві легкі цистерни з пальним та чотири оперативно-тактичні безпілотники.

Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за даними міністерства оборони РФ станом на 2 березня, дістали поранення.

Президент України повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б’ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи «притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії». Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.

Проверьте

Гроші за "пакунок малюка" тепер можна витрачати без обмежень – Мінсоцполітики України

«Ми розуміємо, що зараз родинам кошти можуть знадобитися на їжу, ліки, пальне для того, щоб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *