22 июня, 2024 0:04
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Група народних депутатів від "Довіри" та їхні помічник намагаються взяти під контроль низку підприємств "Укрзалізниці" – ЗМІ

Для тиску на «Укрзалізницю» та надання внутрішньої документації заводів і деталей контрактів із підрядниками, народні депутати, стверджує видання, організували щонайменше три міжфракційні депутатські об’єднання, від імені яких до різних органів влади, а також керівництву «Укрзалізниці» надсилають листи. Журналісти перерахували ці об’єднання у Верховній Раді.

«За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному та трубопровідному транспорті України» (голова Сергій Шахов), «Розвиток енергетичної та транспортної інфраструктури – стратегічний вектор ефективної економіки держави» (голова Олександр Сухов) і «Контроль за реформами та очищенням у судовій та правоохоронній системах держави» (голова Сергій Вельможний). Усі троє є мажоритарниками з Луганської області, водночас Шахова вважають неформальним керівником групи. Секретарем щонайменше двох із трьох МДО є Микола Самбожук – один із фігурантів великого міжнародного скандалу про спробу рейдерського захоплення Молдовської залізниці», – ідеться в публікації.

«Дело» зазначає, що члени цих об’єднань беруть участь у різних профільних нарадах, подають депутатські запити та спілкуються з іноземними інвесторами, такими як польська Pesa чи швейцарський Stadler.

«Однією з найгучніших ініціатив, яку намагалися реалізувати ці депутати, стала спроба вивести зі структури «Укрзалізниці» вагоно- та електровозоремонтні підприємства як «непрофільні активи». Як стверджують джерела в «Укрзалізниці», у змові з керівництвом компанії, зокрема колишнім на той момент головою правління Володимиром Жмаком, нардепи просунулися настільки далеко, що ідея про приватизацію заводів навіть з’явилася у презентації для «потенційних покупців» (хоча за фактом ними мали бути наближені до Шахова та компанії фірми). У керівництві «Укрзалізниці» за цю ідею також виступав директор із комерційної роботи Іраклі Езугбая, член правління Франтішек Буреш», – пишуть автори статті.

Вони зазначають, що після звільнення Жмака спроб узяти підприємство під контроль не припинили.

«Після того, як Жмака звільнили з «Укрзалізниці», свої схеми група Шахова-Самбожука спробувала нав’язати вже новому голові правління Іванові Юрику. Зокрема, для цього планували залучити до ситуативної гри тимчасову слідчу комісію з розслідування зловживань на «Укрзалізниці», яку очолює нардепка від «Слуги народу» Юлія Гришина», – ідеться в матеріалі.

Також лобісти намагалися «збити» контракт для Крюківського вагонобудівного заводу на будівництво сотні пасажирських вагонів за виділені з бюджету 3 млрд грн, стверджують журналісти: компанія, яка оскаржила тендер в Антимонопольному комітеті, додавала до своїх документів лист швейцарської Stadler про готовність узяти участь в тендері, надісланий на ім’я Сухова.

«Після зміни керівництва в «Укрзалізниці» плани Шахова-Самбожука остаточно «розладналися», оскільки їхніх основних «партнерів» по схемах в «Укрзалізниці» було звільнено, а кримінальні справи почали набирати обертів. Ба більше, у Шахова з’явилися й інші турботи – нещодавно НАБУ прийшло з обшуками в будинок його цивільної дружини, яку, як і її численне майно, народний депутат «забув» вказати в декларації. Чи має це майно стосунок до схем Шахова та його команди на «Укрзалізниці» й у її оточенні – питання відкрите, – ідеться у статті. – Однак очевидно, що увага прокуратури до діяльності угруповання та міжфракційних депутатських об’єднань, які вони організували, має лише наростати».

Проверьте

"Донараховано майже 2 млрд митних платежів". Баканов розповів про результати боротьби СБУ з контрабандою

«Це цілком виправдані кроки. Адже раніше було зафіксовано підозрілих фінансових операцій, пов’язаних із відмиванням доходів, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *