25 июля, 2024 1:42
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Єдиним способом підтвердження кваліфікації українських моряків стане норвезький тест

«З 21 лютого 2022 року заявки на проведення комп’ютерного тестування приймаються лише на норвезький тест Crew Evaluation System (CES) 6.0. Ідеться про іспит на підтвердження кваліфікації – присвоєння нового/чергового звання або підтвердження набутого звання (у разі нестачі відповідного стажу)», – указано в повідомленні.

Коментуючи рішення, міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що перехід виключно на CES-тестування спочатку був головним пріоритетом. Однак через реакцію галузі в листопаді 2021 року було ухвалено консенсусне рішення – ввести тест CES, залишивши для моряків право обирати між ним та українським АСТ.

«На сьогодні можемо сміливо говорити про позитивну реакцію українських моряків на норвезький тест. Адже це прозорий інструмент, який повністю виключає будь-які корупційні можливості. На жаль, ми не можемо такого сказати про тест АСТ», – зазначив він, наголосивши, що перехід на CES-тестування ще глибше інтегрує Україну в систему сучасних антикорупційних європейських практик.

У Мінінфраструктури розповіли, що з 1 лютого в сервісних центрах «Морречсервіс» запроваджено послугу пробного проходження CES-тесту, що дозволяє пройти тестування в аналогічних до цього іспиту умовах.

Систему комп’ютерного тестування CES 6.0 розробила норвезька Seagull Maritime AS. CES-тест є одним із найпоширеніших у світі, його використовують понад 25 років у більше ніж 350 світових компаніях. Система містить понад 6500 запитань із множинним вибором варіантів відповіді й відповідає стандартам Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року.

Від моменту запуску CES-тестування в Україні провели 188 іспитів, із яких 118 моряків склали успішно.

https://www.facebook.com/MinInfra.UA/posts/309352774566244

Контекст:

Міністерство інфраструктури заявляло про масштабні корупційні операції обсягом до $150 млн на рік.

«За участі посадовців Державної служби морського і річкового транспорту України та Інспекції з підготовки й дипломування моряків створювалися умови, у яких для отримання позитивного результату тесту чи отримання документів потрібно було сплачувати гроші посередникам. У залежності від посади вони вимагали від $3 до $8 тис.», – розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

3 серпня 2021 року СБУ повідомила, що завершила передання Державного реєстру документів моряків до Міністерства інфраструктури України.

Реєстр документів моряків вирішили поновити після того, як СБУ з’ясувала, що він був у руках сторонніх осіб. Зловмисники використали реєстр, щоб вимагати хабарів у моряків, які проходили переатестацію. Щороку вони заробляли на цьому $150 млн.

Проверьте

В Украине увеличилось число регионов, показатели которых соответствуют "желтому" уровню карантина

Сутками ранее «желтой» была только Полтавская область. «Красные» области – Закарпатская, Ивано-Франковская, Луганская, Ровенская, Хмельницкая. Остальные …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *