19 марта, 2024 11:45
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Європейські компанії виходять із проєкту газопроводу "Північний потік – 2"

18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або перебувають на стадії виходу. Причина цього – можливі санкції щодо проєкту з боку США, пише DW із посиланням на звіт Державного департаменту США для Конгресу.

Більшість із них – страхові компанії, зареєстровані у Великобританії, уточнює видання.

Участь у проєкті припинили постачальник промислових послуг Bilfinger із Мангайма, мюнхенська страхова компанія Munich Re Syndicate Limited, швейцарська Zurich Insurance Group і паризька Axa Group.

DW зазначає, що США погрожували санкціями проти інших компаній, але поки вони діють тільки щодо російської компанії «KVT-RUS» (їй належить трубоукладальне судно «Фортуна», залучене до будівництва газопроводу).

Вашингтон вважає, що ухвалені санкції проти газопроводу «Північний потік – 2» працюють, заявив 22 лютого представник Держдепу Нед Прайс. Він підкреслив, що США й далі відстежуватиме компанії, «залучені до потенційно санкційної діяльності». За його словами, «Північний потік – 2» є «поганою угодою» для Європи, яка «суперечить заявленим цілям самої Європи в галузі енергетики».

«Північний потік – 2» – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – більше ніж 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie й австрійська OMV.

Влада США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви й Естонії вважає «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу почалося 2018 року. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент добудували 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.

За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км «із невеликим», говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

19 січня міністерство фінансів США ввело нові санкції проти компаній, залучених до будівництва газопроводу «Північний потік – 2». Зокрема, санкції стосувалися російського судна «Фортуна» і його власника – компанії KVT-RUS, а також компанії «Рустанкер», нафтового танкера «Максим Горький» і танкера Sierra для перевезення сирої нафти. МЗС України привітало це рішення, а російський «Газпром» уперше припустив можливість зупинення реалізації або повного скасування проєкту.

Проте 24 січня стало відомо, що російське судно-трубоукладач «Фортуна» відновило будівництво «Північного потоку – 2» у водах Данії. У 2020 році трубоукладач уклав 2,6 км труб у водах Німеччини, недобудованими залишилося приблизно 120 км у водах Данії та приблизно 28 км – у водах Німеччини.

Газета Handelsblatt написала 1 лютого, що президент США Джо Байден може зняти санкції проти «Північного потоку – 2», якщо дістане гарантії, що Росія не використовуватиме газопроводу проти України та інших країн Східної Європи. У Держдепі спростували цю інформацію, заявивши, що заважатимуть будівництву «Північного потоку – 2».

Американська сенаторка-демократка Джейн Шахін і сенатор-республіканець Джеймс Ріш надіслали лист адміністрації Байдена на підтримку повної реалізації законодавства, пов’язаного з газотранспортним проєктом «Північний потік – 2», «метою якого є покласти край проєкту».

The Wall Street Journal повідомила 16 лютого, що адміністрація Байдена почала переговори з Берліном щодо санкцій проти компаній, залучених до процесу будівництва.

Проверьте

Tesla за два тижні заробила на біткоінах більше, ніж на продажу авто за 2020 рік

Американський виробник електрокарів Tesla, заснований Ілоном Маском, протягом двох тижнів 2021 року заробив на біткоінах …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *