Експерти обговорили інвестиції в нові технології та їхній вплив на робочі місця і потребу у відповідних навичках працівників.
«Нові глобальні та локальні тренди в галузі охорони здоров’я, каталізовані пандемією, та входження в наше життя нових технологій та форматів співпраці наростають експоненціально, – сказав Никифорчин. – Це створює нові можливості в системі охорони здоров’я, медицині та фармацевтиці, але й одночасно вимагає нових компетенцій та навичок від усіх учасників галузі й не тільки для того, щоб бути готовими до змін, але й щоб реалізувати нові можливості в повному об’ємі та отримати конкурентні переваги».
Дослідження триватиме до кінця березня 2022 року. Його мета – визначити перелік чинників, які впливають на умови праці у сфері охорони здоров’я та ставлять перед галуззю нові виклики. Ідеться, наприклад, про розвиток медичних та цифрових технологій, глобальні екологічні, політичні та соціальні зміни.
Як зазначають учасники дослідження, галузь охорони здоров’я – це широке поле діяльності, у якому працюють дослідники, медичні персонали різних ланок, фармацевти, виробники медичного обладнання, лікарських засобів тощо. Усі вони мають підлаштовуватися під нові кваліфікаційні вимоги, до яких належать певні технічні навички, безпроблемна орієнтація в цифровому просторі, а також етика, яка ґрунтується на центрифікації людини. Залежно від конкретного елемента системи охорони здоров’я це потребує часткового чи повного оновлення процесу здобуття освіти та підвищення кваліфікації.