25 марта, 2022 18:25

Імовірне вимкнення системи електронного адміністрування в період змінення керівництва податкової – це відкриття порталу в пекло тіньової економіки

Про мишей і людей.

Почнімо з «людей». Цю кризу переживуть країни, які не тільки мають стратегію подолання тієї, але і політичні еліти яких здатні сісти на тимчасову «дієту».

А тепер про «мишей». Нестерпно важко доведеться державам, де уряд керує країною без реальної програми розвитку, яку ще тільки треба розробити, голосуючи «кольоровими стікерами».

Насправді, цей смисловий паноптикум потрібен лише для однієї мети: сервірувати стіл для «жадібних еліт». Які не хочуть сісти на дієту навіть в умовах безпрецедентної кризи.

«Обслуга» еліт також не бажає працювати за просто так. Я не довіряю даним телеграм-каналів, за їхньою допомогою можна дискредитувати будь-якого чиновника, навіть теоретично чесного. Але. Якщо правда, що з 27 квітня до 15 травня цього року було вимкнено СМКОР (система моніторингу критеріїв оцінки ризику) у системі адміністрування ПДВ – це свідчить більше за будь-які інформаційні вкидання.

У систему електронного адміністрування завантажують мільйони податкових накладних і навіть армії податківців не вистачить для їх оцінення стосовно законності.

Саме тому й існує механізм автоматичного відсіву за різними критеріями. Імовірне вимкнення СМКОР у період змінення керівництва податкової – це відкриття порталу в пекло тіньової економіки, з відмивальними майданчиками й фіктивним ПДВ, коли держава за кілька днів може втратити мільярди гривень. В умовах кризи.

Утратити суми, порівнянні з тим, що ми випрошуємо у МВФ, погоджуючись навіть на принизливі вимоги начебто змін до статуту «Нафтогазу», тобто йдучи на повне розчинення державної суб’єктності.

Нинішній «карантин» – це нова «війна», на яку «все» спишуть.

Деякі політики вже зрозуміли, що «дно економіки» за правильного «днопоглиблення» стане чудовим трампліном для майбутнього «сильного прем’єра», який стане останнім «вундерваффе» для збереження рейтингів влади напередодні осінніх виборів. Уже зараз готують кілька статистичних трюків, щоб показати небачене зростання ВВП у першому-другому кварталах наступного року.

Метод викривлення бази порівняння використовують і зараз за допомогою змінення індикатива зборів: план за податками на травень знижено з 58 млрд грн до 39 млрд грн, завдяки чому і показано «перевиконання» плану на 9%, хоча навіть проти травня 2019 року – це менше на 9,5%, і на 26,3% нижче, ніж ще не скоригований індикатив.

Багато хто правильно заперечить, що, мовляв карантин. Правильно. Саме тому і потрібно аналізувати на підставі старого індикатива, щоб побачити всю глибину падіння, а не «замилити око» недієвим «перевиконанням» плану, якого не може бути апріорі.

Тим паче, що навіть знижений індикатив був у багато чому виконаний за допомогою «ПриватБанку», який перерахував до бюджету 4 млрд грн у вигляді авансового платежу. Точно так само, як і майбутні планові показники «перекриють» коштом інших держпідприємств і банків, наприклад «Нафтогазу».

Для адекватного аналізу ефективності зборів уже зараз потрібно вичленувати квазі штучні відрахування держкомпаній до бюджету в окремий показник і аналізувати індикатив без цих «ручних» податкових надходжень. Але тоді статистика не буде такою «оптимістичною».

Усього цього могло б і не статися, якби кадрова політика влади, яка і раніше не могла похвалитися, остаточно не зірвалася під укіс у квітні цього року, відродивши старий добрий олігархічний консенсус: «Техас мають грабувати техасці».

Я завжди думав, чому «піпл хаває».

І відповідь знайшлася: усім уже набридло постійно делегувати повноваження на управління країною нескінченній низці політиків і партій, які як хвилі розчиняються у політичному «небутті», відриваючи попутно шматочок «рідного берега». Загалом, у президента залишилося часу лише до осені та головне, що він має зробити – це забрати у «жадібних» чиновників свою особисту «кредитну картку» народної довіри, адже вона явно не безлімітна. Інакше «піпл схаває».

Джерело: Алексей Кущ / Facebook

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *