Він нагадав, що уряд України вкотре ініціює зміну податкового законодавства, подавши в Раду законопроєкт №5600, який, зокрема, підвищує низку податків і зборів.
«Логіка зміни ставок не є поганим сигналом для іноземних інвесторів. Однак набагато більш важливими є стабільність і передбачуваність податкового клімату. Адже за останні сім років умови змінювалися вже двічі. А для інвестицій у гірничо-металургійний комплекс, які обчислюються сотнями мільйонів доларів, податкова політика має давати змогу планувати витрати і виплати за борговими зобов’язаннями хоча б із горизонтом у 8–10 років», – пояснив Сімпсон.
Інвестори мають проблеми через непередбачуваність фіскальної системи України, тому вони не можуть запланувати розвиток бізнесу наперед і відчувають побоювання щодо змінення правил, які діяли на момент старту їхніх проєктів.
«Ключовим для нас є не стільки розмір, скільки передбачуваність податкових змін, а також загалом державної політики щодо інвесторів у важку індустрію. Як іноземний інвестор ми не є суб’єктом української політики і приймаємо ті правила, які є в цій країні. Але вести переговори з партнерами, банками, планувати свої боргові зобов’язання було б набагато комфортніше, якби ми розуміли, що у такого роду рішень є ще й економічне обґрунтування», – написав Сімпсон.
Контекст:
Законопроєкт №5600 зареєстрували у Верховній Раді 2 червня. У пояснювальній записці вказано, що його мета – забезпечення збалансованості бюджетних надходжень «шляхом підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни», а також усунення прогалин чинного законодавства. Він зараз перебуває на опрацюванні в комітеті Ради.