7 мая, 2024 0:40
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Ірану не вдасться уникнути виплати компенсацій за катастрофу літака МАУ – МЗС України

На запитання журналіста, чи може статися так, що сім’ї, які відмовляться від $150 тис., запропонованих іранською стороною за відмову від юридичних претензій, втратять шанс на матеріальну компенсацію, Єнін сказав, що «остаточне рішення буде прийматися кожною родиною постраждалих».

«Звертаючись до іранської сторони, можу сказати, що виплати окремим сім’ям не позбавляють Іран від міжнародно-правової відповідальності. Уникнути виплати компенсацій Ірану не вдасться. Жодного прецеденту, коли б траплялася авіакатастрофа, але постраждалі не отримували компенсації, у світовій практиці не існує», – сказав він.

Заступник міністра уточнив, що не знає, коли буде погоджено й виплачено компенсації.

«Але з усією впевненістю можу сказати, що ніхто не залишиться без компенсацій. Ми використаємо всі наші ресурси й допомогу партнерів, аби захистити інтереси всіх постраждалих у цій трагедії», – заявив Єнін.

Контекст:

Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 «Міжнародних авіаліній України», який прямував із Тегерана до Києва, розбився 8 січня 2020 року поблизу столиці Ірану. На борту були 167 пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України. Більшість пасажирів була громадянами Ірану і Канади.

Влада Ірану, яка стверджувала спочатку, що літак розбився через технічну несправність, 11 січня під тиском лідерів західних країн визнала, що рейс PS752 помилково збила іранська ракета.

Заступник глави МЗС України Євгеній Єнін 23 липня заявив, що розшифрування даних чорних скриньок, яке завершили у Франції, підтвердило незаконне втручання в роботу пасажирського лайнера.

23 серпня Організація цивільної авіації Ірану оприлюднила серію даних, отриманих із бортового диктофона і реєстратора польотних даних літака МАУ. Згідно із записами, екіпаж знав про нештатну ситуацію і намагався контролювати літак до останнього.

The New York Times писала, що міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф у березні 2020 року дав інтерв’ю іранському економісту Саїду Лейлазу. У ньому він визнав, що іранські військові відразу дізналися про те, що літак «Міжнародних авіаліній України» збили.

Іран 20 лютого 2021 року оголосив про завершення розслідування катастрофи. Прокуратура Ірану звинувачує у причетності до катастрофи 10 осіб, серед них є вищі військові командири Корпусу вартових ісламської революції. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав звіт Ірану упередженим і пообіцяв продовжити домагатися покарання Ірану за цей злочин. Єнін говорив, що Україна вимагатиме від Ірану продовження розслідування.

Суд канадської провінції Онтаріо 20 травня визнав навмисним терористичним актом катастрофу літака авіакомпанії МАУ. Представник міністерства закордонних справ Ірану Саїд Хатібзаде заявив, що цей суд не має юрисдикції ухвалювати рішення за позовом про відшкодування збитків унаслідок авіакатастрофи, оскільки вона сталася за межами Канади.

Рада нацбезпеки і оборони України схиляється до думки, що катастрофа літака МАУ в Ірані була терактом, заявляв секретар РНБО Олексій Данілов. Тегеран наполягає на версії ненавмисного збиття літака.

5 червня заступник міністра закордонних справ Ірану Мохсен Бахарванд заявив, що Іран готовий виплатити по $150 тис. компенсації за кожну жертву аварії збитого літака. У МЗС України заявили, що сума компенсацій має стати результатом домовленості урядів усіх країн, громадяни яких загинули, а не одностороннім рішенням Ірану.

Проверьте

Китай не хочет быть "запачканным" в "украинском кризисе": что сказал Си Цзиньпин об Украине в Париже

В Китае призывают стороны к переговорам Китай готов поддержать проведение конференции по мирному урегулированию российского …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *