1 июня, 2024 3:15
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Якщо керівництво не почне реформи, ситуація на залізниці стане критичною – ЗМІ

Авторка статті Ольга Бистрицька зазначає, що в компанії нове керівництво, але попри це обіг вагонів, як і раніше, зростає, на що скаржаться клієнти.

«Торік бізнес із подивом зазначав, що вагони почали їхати швидше. Наприклад, якщо 2019 року обіг вагона становив вісім діб, то 2020 року ця цифра зменшилася до семи діб. Але, за даними ЦТС, починаючи із травня 2021 року обіг вагонів почав зростати. І вже станом на кінець серпня становив 8,1 доби. Обіг зерновозів, за інформацією самої «Укрзалізниці», сьогодні вже становить 10,5–11 діб», – ідеться у статті.

Журналістка прогнозує, що восени ситуація на залізниці стане критичною: це буде пік перевезень як нового врожаю на експорт, так і вугілля для старту опалювального сезону. Залізниці бракує локомотивної тяги, ситуацію ускладнює поганий стан інфраструктури, в ремонт якої десятиліттями не вкладали грошей.

«Андрій Асаулюк, начальник відділу управління залізничним транспортом групи «Ковальська», говорить, що це питання може вирішити тільки УЗ, відремонтувавши несправні локомотиви й укомплектувавши штат машиністів поїздів та їхніх помічників. Однак деякі учасники ринку також зазначають, що проєкт із впровадженням приватної тяги, якого ніяк не почнуть уже другий рік, допоміг би в цій ситуації. в «Укрзалізниці» дотримуються іншої думки», – пише авторка.

Стан інфраструктури впливає не тільки на швидкість руху поїздів, а й на аварійність, підкреслює вона.

«Станом на сьогодні протерміновані капремонти і реконструкція на 9800 км шляхів, водночас загальна експлуатаційна довжина головних шляхів мережі становить 22 тис. км (з урахуванням АР Крим і тимчасово окупованих територій на Донбасі. Без них показник становить 19,8 тис. км – ЦТС). Тобто у критичному стані зараз практично половина всієї залізничної інфраструктури», – зазначила авторка.

У статті вона навела дані «Укртрансбезпеки»: за перше півріччя 2020 року на «Укрзалізниці» сталося 56 аварій, а 2021 року їхня кількість уже зросла до 80.

Контекст:

За підсумками 2020 року «Укрзалізниця» зазнала чистих збитків у розмірі майже 11,9 млрд грн, фінансові зобов’язання компанії 2020 року зросли більше ніж на 1 млрд грн – до 58,3 млрд грн, повідомляла пресслужба компанії.

Верховна Рада на засіданні 27 січня 2021 року створила тимчасову слідчу комісію (ТСК) із перевірки й оцінювання стану акціонерного товариства «Укрзалізниця». До складу ТСК увійшло 13 народних депутатів, головою обрали народну депутатку від фракції «Слуга народу» Юлію Грішину.

Нещодавно ТСК визнала, що «Укрзалізниця» зараз у критичному стані через корупцію і непрофесійність керівництва.

Постійного керівника в «Укрзалізниці» немає із 17 березня 2021 року, коли Кабмін звільнив з посади голови правління компанії Володимира Жмака.

Рада національної безпеки і оборони України розглянула ситуацію в «Укрзалізниці» 30 липня цього року на виїзному засіданні, яке провели у Краматорську Донецької області. РНБО ініціювала введення в компанії тимчасового управління, оскільки критичний стан компанії загрожує національній безпеці України.

«Укрзалізниця» – публічне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі.

Проверьте

Якщо керівництво не почне реформи, ситуація на залізниці стане критичною – ЗМІ

Авторка статті Ольга Бистрицька зазначає, що в компанії нове керівництво, але попри це обіг вагонів, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *