28 мая, 2024 20:40
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Якщо у вас немає накопичень у недержавному пенсійному фонді, розраховувати на пенсію не варто – глава Мінфіну України

Таку думку в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», яке вийшло 25 серпня, висловив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Він говорив про реформу пенсійної системи й зазначив, що цей процес має відбуватися поетапно.

«Ми не можемо відразу піти й роздати кошти недержавним пенсійним фондам [НПФ], це неприйнятно. Тож на початку залучатимемо державну накопичувальну інституцію: державний пенсійний фонд чи державну керуючу компанію. До того ж на початковому етапі в нас небагато інструментів для вкладень – це можуть бути ОВДП. Багато скепсису, що, мовляв, ми йдемо проти течії, що накопичувальна система показала свою неефективність. Це не так. Солідарна пенсія має бути разом із накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень у НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто. Темпи старіння населення такі, що кількість працюючих постійно скорочуватиметься, а кількість пенсіонерів – зростатиме. Мені, 40-літньому, на пенсію за нинішніх умов розраховувати не варто. Тоді два варіанти: або я сам шукаю можливості й відкладаю через НПФ, або створюються умови таких накопичень для всіх громадян», – сказав Марченко.

За його словами, модель запуску накопичувального рівня ще обговорюють, можливий варіант, за якого 1% інвестуватимуть з єдиного соціального внеску, ще 1% – коштом інших джерел.

«1% з ЄСВ, 1% – за рахунок іншого джерела. Це може бути податок на доходи фізособи (це дискутується) або пряма бюджетна програма, до чого ми більш схильні. Мінфін пропонує: давайте створимо окрему пряму бюджетну програму, скажімо, «Внесок держави в накопичувальну пенсійну систему». Умовно, якщо ти дав 1% або 1,5%, держава дає стільки ж. Для молоді зробити з коефіцієнтом, заохотити – якщо ти додатково вклав кошти в накопичувальний пенсійний фонд, держава додасть. Це має бути система, яка створить умови для того, аби громадяни зацікавилися своїм пенсійним майбутнім», – розповів міністр.

Марченко підкреслив, що це не стосується тих громадян, які вийдуть на пенсію «через п’ять років». Інших варіантів забезпечити нинішнє активне населення пенсією немає, додав він.

26 серпня у Facebook глава Мінфіну запропонував визнати факт старіння нації світовою тенденцією. Він порівняв солідарну систему пенсійного страхування з фінансовою пірамідою.

«Уже зараз кількість пенсіонерів майже зрівнялась із кількістю працюючих, які сплачують внески ЄСВ», – зазначив Марченко.

За його словами, старіння населення створює ризик, що на одного працевлаштованого припадатиме кілька пенсіонерів.

«Саме тому тим, кому зараз 40 років, уже треба думати про пенсійні накопичення. […] Ми говоримо про етапність пенсійної реформи, про залучення державної інституції на початку, щоб мінімізувати ризики. Наша мета зараз – створити умови для пенсійних накопичень для всіх громадян. Пенсійна реформа має нарешті відбутись не тільки на папері», – додав він.

https://www.facebook.com/sergey.marchenko.54/posts/10227416031332251

Контекст:

За даними Пенсійного фонду, усього в Україні понад 11,1 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсії – 3538,9 грн.

За прогнозами уряду, за 15 років пенсіонерів в Україні буде удвічі більше, ніж працевлаштованого населення, і держава не зможе платити їм пенсії.

Проверьте

Вітренко про "Північний потік – 2": Росія не готова грати за європейськими правилами

«Північний потік – 2» не має запрацювати зовсім, […] тому що зараз Росія не готова грати …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *