21 июня, 2024 23:55
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Юрист: П’ять будівель на території заводу "Більшовик" належать приватній компанії, заяви ФДМ про зворотне не відповідають дійсності

«Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду розглядалася справа №910/14680/19 за позовом Фонду державного майна України до Драбівського районного відділу державної виконавчої служби, Державного підприємства СЕТАМ і ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн» про визнання недійсними результатів електронних торгів із реалізації спірного нерухомого майна. За результатами розгляду вказаної справи Касаційним господарським судом було ухвалено постанову, якою залишено в силі постанову апеляційного суду про задоволення позовних вимог Фонду», – нагадав адвокат.

Юрист повідомив, що постанову апеляційного суду переглядає Північний апеляційний господарський суд у зв’язку з нововиявленими обставинами: у порядку адміністративного судочинства було ухвалено нові рішення щодо незаконності дій державного виконавця, що призвело до визнання електронних торгів із реалізації спірного нерухомого майна проведеними з порушенням законодавства. Мосунов підкреслив, що рішення апеляційного суду підлягає оскарженню в Касаційному господарському суді.

«Тобто на сьогодні неможливо стверджувати, що судами остаточно вирішено справу про визнання недійсними результатів електронних торгів із реалізації спірного нерухомого майна заводу «Більшовик». Окрім цього, варто звернути увагу, що судові рішення у вказаній справі безпосередньо не впливають на правовий титул ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн» як власника такого нерухомого майна, оскільки вимоги про скасування його права власності розглядаються в межах іншої справи під № 910/14858/19″, – зазначив він.

Юрист заявив, що ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн» є добросовісним набувачем спірного майна і не міг зі свого боку ніяк контролювати дотримання законодавства з боку державного виконавця під час його підготовки будівель до реалізації. Він додав, що все це неодноразово повідомляв у суді.

«Зі свого боку ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн» було належним чином виконано всі зобов’язання, пов’язані з придбанням спірного нерухомого майна, у зв’язку з чим право власності ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн» не може бути поставлене під сумнів із підстав, які перебували поза межами його впливу. Так, 12 жовтня у справі № 910/14858/19 Північним апеляційним господарським судом було ухвалено постанову на користь ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн», що фактично підтверджує законність перебування спірного нерухомого майна у власності ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн». Таким чином, наразі право власності ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн» на спірне нерухоме майно є чинним та не скасоване жодним судовим рішенням», – підсумував Юрій Мосунов.

Раніше повідомляли, що в жовтні 2019-го ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн» придбало через систему електронних торгів арештованим майном ДП сетами п’ять нежитлових будівель загальною площею понад 6300 м² на території АТ «Перший київський машинобудівний завод» (ПКМЗ, колишній «Більшовик») на Шулявці. 12 жовтня Північний апеляційний господарський суд підтвердив право власності цих об’єктів ТОВ «Агроміл Дистрибьюшн».

Голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко спробував заспокоїти потенційних покупців заводу, заявивши, що рішення суду на користь приватної компанії – це спроба зірвати «прозору приватизацію» за 10 днів до проведення аукціону. Приватизацію ПКМЗ призначено на 27 жовтня, стартова ціна лота – 1,39 млрд грн.

Контекст:

Голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко заявив у своєму Facebook, що рішення суду на користь приватної компанії – це спроба зірвати приватизацію за 10 днів до проведення аукціону.

АТ «Перший київський машинобудівний завод» (ПКМЗ), відоме як київський завод «Більшовик», готують до продажу в межах програми «Велика приватизація». Приватизаційний аукціон відбудеться 27 жовтня, стартова вартість активів заводу становить 1,39 млрд грн.

8 жовтня робітники заводу вийшли на акцію протесту у свій вихідний, щоб привернути увагу влади і суспільства до проблем на підприємстві. «Факти» писали, що у відповідь керівництво ПКМЗ і Фонду держмайна привезло кілька автобусів із представниками Нацгвардії та Нацполіції.

За інформацією співробітників, виробничі потужності «Більшовика» знищують уже не перший рік, про це вже повідомляли і до Верховної Ради, і до інших інстанцій. Права працівників АТ «Перший київський машинобудівний завод» взялися відстоювати ветерани з громадської організації «Вибачте, що живі».

Проверьте

Стали відомі імена нових співвласників "Прямого" та "5 каналу". Серед них є компанії Порошенка, пишуть ЗМІ

Ці власники: ведучі «5 каналу» Лариса Губіна та Яна Конотоп; шефредактор «5 каналу» Володимир Мжельський; …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *