20 апреля, 2024 13:12
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Кабмін хоче додатково зібрати 60 млрд грн податків із великого бізнесу: підготовлено законопроєкт

«Ми усуваємо прогалини в Податковому кодексі, які дозволяли великому бізнесу не платити податки в Україні. В останні роки було створено багато різних схем, які цей законопроєкт ліквідовує», – сказав під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Прем’єр підкреслив, що зміни не стосуватимуться загальнодержавних податків для людей, а також малого та середнього бізнесу.

За його словами, законопроєкт містить чотири основні блоки. Зокрема, ставки окремих податків узгодять із фактичним рівнем макропоказників. За його словами, це стосується плати за використання води й лісів чи, наприклад, екологічного податку.

«Другий блок – це рентні платежі за видобування корисних копалин. Видобуток з українських надр має бути справедливо оподаткованим. Так само підвищимо й ефективність зборів акцизного податку. Третій – це подальша протидія «скруткам» та боротьба з тіньовим використанням землі та обігом сільськогосподарської продукції. І четвертий блок – це питання, які стосуються адміністрування податкового боргу», – сказав Шмигаль.

«Економічна правда» називає новий законопроєкт «антиахметівським» – за даними видання, зміни вдарять передусім по великому бізнесу, що належить мільярдерові Рінату Ахметову. Фінальної версії документа для подання в парламент ще не опубліковано, але виданню вдалося ознайомитися з однією з фінальних версій законопроєкту, і, за даними джерел «ЕП», він не зазнав суттєвих змін.

«Одна з найбільш помітних ініціатив, яка завдасть відчутного удару по імперії Ахметова, – збільшення ренти за видобуток залізної руди. Майже всі підприємства, що видобувають залізну руду, належать олігархам, а понад половина – Ахметову», – ідеться в матеріалі. Якщо парламент підтримає ініціативу Мінфіну, то з 1 липня 2021 року компанії сплачуватимуть ренту не від собівартості, а від ринкової ціни.

Також, за інформацією видання, влада хоче ввести акцизний податок на продаж «зеленої» електроенергії, скасувати пільги зі сплати земельного податку для підприємств гірничовидобувної галузі, перевести сплату частини акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великий бізнес. Інші зміни стосуватимуться фермерів, бізнесу у сфері нерухомості, транспортного податку.

Контекст:

У 2020 році президент України Володимир Зеленський сказав, що готовий говорити з великим бізнесом і забезпечити йому рівні правила, а натомість хоче, щоб «олігархи жили і працювали за законом». Він вважає, що олігархам варто віддати «ролі в масовці, а не головні ролі».

Проверьте

Економіст: Коли почалася коронакриза, саме великий бізнес підставив плече державним інститутам

«У цілому це позитивний сигнал, що показує, що не все так погано в українській економіці. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *