Уряд схвалив проєкт листа до МВФ про надання фінансової допомоги Судану. Гроші підуть на реструктуризацію боргів країни перед фондом, ідеться в розпорядженні.
Рада директорів МВФ 10 травня поточного року схвалила пакет фінансування для повного погашення боргів Судану перед МВФ та іншими державами – членами МВФ у межах ініціативи для бідних країн із великою заборгованістю (Heavily Indebted Poor Countries Initiative), написало «РБК-Україна» з посиланням на пояснювальну записку до проєкту документа.
Розпорядження розробило Міністерство фінансів України з метою участі в ініціативі для бідних країн – боржників МВФ, уточнило агентство «Українські новини». Гроші акумулюють на спеціальних рахунках МВФ – спеціальному страховому рахунку й адміністративному рахунку відтермінування зборів. На сьогодні на цих рахунках України у МВФ приблизно $24 млн.
Джерелом накопичення коштів на цих рахунках є відрахування відсотків за користування фінансами Фонду. Підтримка Україною ініціативи МВФ щодо списання боргу Судану означає списання у пропорційному відношенні до розміру квоти України у МВФ приблизно $6 млн.
За даними агентства, Міністерство закордонних справ України не підтримало такої ініціативи з міркувань політичного характеру. У записці зазначають, що надання Україні згоди на використання частини коштів із резервів у МВФ на допомогу Судану дасть можливість «підсилити міжнародний імідж України як надійного ділового партнера».
Контекст:
МВФ оцінював розмір зовнішнього боргу Судану станом на кінець 2019 року в $49,8 млрд.
У 2008 році МВФ реалізував аналогічні програми зі списання боргу для Ліберії й у 2020 році для Сомалі. Судан – це остання країна, яка має прострочену заборгованість перед МВФ і може брати участь в ініціативі щодо списання боргів, додало «РБК-Україна».