«Кошти будуть спрямовані на розвиток економіки в період пандемії, соціальну підтримку вразливих верств населення і на посилення державних інституцій», – пояснив глава уряду.
За словами прем’єра, гроші від СБ допоможуть реалізувати «системні проєкти для справедливого розвитку ринку землі, продовжити реформу газового сектору і зміцнити кредитний ринок».
Контекст:
Світовий банк – один із найбільших позичальників у світі, другий після Міжнародного валютного фонду. Від моменту приєднання України до СБ 1992 року загальний обсяг зобов’язань банку перед країною перевищив $13 млрд у межах приблизно 70 проєктів і програм. Поточний портфель інвестиційних проєктів Світового банку в Україні становить майже $3,3 млрд, у його межах реалізують 11 інвестиційних проєктів та одну «Програму заради результатів».
У травні цього року Україні СБ надав кілька кредитів. 28 травня банк затвердив надання Україні додаткових $100 млн у межах проєкту «Доступ до довгострокового фінансування» для боротьби з наслідками COVID-19. Гроші обіцяли спрямувати на підтримку малих і середніх підприємств, орієнтованих на експорт. Проєкт «Доступ до довгострокового фінансування» на загальну суму $150 млн діє в Україні з літа 2018 року.
МОЗ України й Міжнародний банк реконструкції та розвитку, головна кредитна установа СБ, 18 травня уклали угоду на суму приблизно $90 млн. На ці гроші в Україні хотіли розпочати проєкт «Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні».
Ще $200 млн СБ 6 травня збирався витратити на поліпшення якості та прозорості вищої освіти в Україні.