Зокрема, документ пропонує замінити квартальну податкову звітність на місячну.
У пояснювальній записці до законопроєкту, опублікованій на сайті Кабміну, зазначають, що його мета – «забезпечення своєчасності обчислення страхового стажу, призначення й отримання пенсійних та інших виплат за соціальним страхуванням».
Проєкт закону розробив Пенсійний фонд «за власною ініціативою».
Підкреслено, що зараз для роботодавців передбачено подання звітності за найманих працівників зі встановленням квартального періоду звітності (протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу).
Водночас об’єднання звітності щодо ЄСВ та податку на доходи фізосіб із квартальним періодом звітності призвело до:
відтермінування (від одного до трьох місяців) надходження до реєстру відомостей про зарплату працівників, сплату ЄСВ, страховий стаж та несвоєчасність занесення звітних періодів для розрахунку соцвиплат у разі тимчасової непрацездатності, безробіття, нещасного випадку, нарахування пенсії; ослаблення платіжної дисципліни в частині суми єдиного внеску; відтермінування реалізації заходів впливу для стягнення протермінованої заборгованості; зміщення терміну (від одного до трьох місяців) розрахунку показників середньої зарплати, із якої сплачено страхові внески; неможливості проведення своєчасного щомісячного аналізу основних показників, що впливають на наповнення Пенсійного фонду.
У зв’язку із цим і виникла потреба внести зміни до Податкового кодексу, ідеться в документі.
Контекст:
Якщо за законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» проголосує Верховна Рада, зміни можуть набути чинності з 1 січня 2022 року.
У разі ухвалення документа планують перехідний період на пів року для узгодження всіх нормативних актів із новими вимогами, ідеться у проєкті закону.