«Традиційно ціни на руду вкрай нестабільні та змінюються залежно від економічних циклів і таких форс-мажорних обставин, як сьогоднішня епідемія COVID-19. Через складну епідемічну ситуацію у Бразилії та ПАР ціни на руду зараз перевищили $200 за тонну, але ще нещодавно вони були на рівні $40 за тонну. На такі перепади цін очікують у найближчому майбутньому. Це тим паче ризиковано для української гірничодобувної галузі, оскільки вміст заліза в українських рудах у кілька разів нижчий, ніж у конкурентів, і набагато більша глибина залягання пластів. Тому й собівартість української руди в рази вища, ніж в основних світових виробників«, – пояснив Каленков.
Він додав, що коли ринкова кон’юнктура сприятлива й ціни на сировину зростають, то пропорційно зростає оподаткування прибутку підприємств і збільшуються інвестиційні програми.
«Гірничо-металургійний комплекс України, як і раніше, залишається базовою галуззю економіки нашої країни. Підприємства ГМК формують третину промислового виробництва, чверть валютних надходжень і забезпечують сотні тисяч робочих місць у металургії й у суміжних галузях. Металургійні підприємства – найбільші платники податків України, від їхньої роботи залежить виконання бюджетних програм не тільки в регіонах присутності, але й по всій країні. Приватні заяви осіб, що видають себе за експертів, ґрунтуються на брехні та маніпуляції і підривають можливості держави ухвалювати економічно обґрунтовані рішення», – підкреслив він.
https://www.facebook.com/akalenkov/posts/166223468836672
Контекст:
Каленков також заявив, що податкове навантаження на тонну залізорудного концентрату становить $43, а не $4, як пишуть ЗМІ.
Про суму $4 напередодні у своєму Telegram написав ексжурналіст і колишній народний депутат, а зараз член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко. Про його повідомлення написала низка ЗМІ України.