Це на 5,6 млрд грн більше, ніж 2018 року.
У 2015 році, за інформацією Чернишова, капітальні видатки місцевих бюджетів становили 32,2 млрд грн.
«До реформи децентралізації більшість територіальних громад були занадто дрібними та не могли надавати відповідні послуги своєму населенню. Коли місцевій владі передали повноваження на управління фінансами, доходи місцевих бюджетів у 2020 році збільшилися до близько 304 млрд грн», – заявив міністр.
За його словами, завдяки об’єднанню дрібних громад розширилися їхні повноваження й фінансові можливості для реалізації розвивальних проєктів.
«Зростають й інвестиції на місцях. У Львівській області Новоміська територіальна громада розробила оригінальний туристичний проєкт під назвою «COWBOYKY: Український дикий захід» і отримала на його реалізацію понад €1 млн від Євросоюзу та інвесторів. За ці кошти збудували сироварню, парники, ковбойське містечко та Школу економічного розвитку», – навів приклад Чернишов.
Контекст:
31 серпня 2015 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації. Остаточне ухвалення відповідного законопроєкту було заблоковано через наявність у ньому норми про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької й Луганської областей.
16 квітня 2020 року парламент ухвалив законопроєкт №2653 про внесення змін до закону «Про місцеве самоврядування». Законопроєкт, зокрема, вводить поняття адміністративного центру й території територіальної громади. Після ухвалення цього закону в «Слузі народу» заявили про завершення реформи децентралізації.
У лютому 2021 року президент України Володимир Зеленський анонсував створення Конгресу місцевих і регіональних влад при президенті (3 червня Конгрес почав роботу в Хмельницькому). Глава держави вважає, що цей орган дасть змогу поліпшити відносини між місцевими чиновниками та центральною владою. Також президент заявив, що реформу децентралізації в Україні ще не завершено.
Влада очікує, що цього року парламент ухвалить два закони, що стосуються децентралізації, а також зміни до Конституції, повідомив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов на початку квітня. Міністр зазначив, що для того, щоб завершити етап реформи децентралізації, необхідно внести зміни до Конституції. Над цим працює спеціальна робоча група при Офісі президента, у яку входить і він сам.