Угоду підписали мер Києва Віталій Кличко та голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.
За словами Кличка, це перший кредит від Європейського інвестиційного банку в Україні, який місту запропонували без участі держави.
«Нова модель фінансування відповідає стратегії уряду України, спрямованої на фінансову децентралізацію та делегування повноважень», – наголосив він.
Київський міський голова вважає, що кредитні кошти допоможуть столиці не лише із закупівлею сучасних тролейбусів та вагонів метро, а і з розширенням мережі міського електротранспорту.
Реалізація проєкту знизить рівень використання легкових автомобілів та пов’язаний із ними негативний вплив на клімат і якість повітря в Києві. Тож проєкт сприятиме пом’якшенню наслідків зміни клімату, а також наблизить Україну до реалізації Європейського «зеленого» курсу, повідомила пресслужба представництва ЄС в Україні.
Залучені кошти спрямують на придбання 50 нових вагонів метрополітену, 65 тролейбусів завдовжки понад 11,9 м та 72 – завдовжки понад 18,5 м. Це буде низькопідлоговий транспорт, пристосований для всіх пасажирів, зокрема осіб з інвалідністю, повідомила пресслужба КМДА.
Контекст:
У жовтні Кличко презентував концепцію транспортної та паркувальної політики столиці, вона передбачає розвиток громадського транспорту в місті. «Сучасний та комфортний громадський транспорт, як і в багатьох країнах, допоможе розвантажити наші дороги. Громадський транспорт – це в першу чергу значна економія дорожнього простору. Однією смугою дороги на автівках, наприклад, може проїхати за годину до 2 тис. людей, а автобусом – до 5 тис., трамваєм – до 9 тис. людей. Та, на жаль, наші водії здебільшого не розглядають громадський транспорт як альтернативу приватному. Тому ми хочемо популяризувати громадський транспорт», – цитує мера пресслужба КМДА.
За даними КМДА, із 2014 року Київ придбав 75 сучасних трамваїв, 139 тролейбусів та 307 автобусів.