8 августа, 2024 23:05
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Київський завод "Електронмаш" продали майже за 1 млрд грн. Стартова ціна зросла у 14,5 разу

«За об’єкт приватизації на торгах змагалися 22 компанії, а стартова ціна зросла у 14,5 разу – із 66,7 млн грн до 970 млн грн», – зазначили у пості.

Переможець аукціону має підписати протокол про результати аукціону, укласти договір купівлі-продажу та провести розрахунок.

«Свого часу «Електронмаш» був лідером із виробництва електронно-обчислювальних машин, проте сьогодні від промислового гіганта залишилися напівпорожні стіни і занедбана територія на околиці Києва. Єдиний спосіб надати «друге дихання» цьому активу  прозора приватизація»,  наголосили у ФДМ.

https://www.facebook.com/spfu.gov.ua/posts/4733058463383233

Торги проводили у системі ProZorro. За їхнім перебігом можна було спостерігати у трансляції, організованій фондом, зазначили на сайті ФДМ.

“Я постійно наголошую, що такі кейси не поодинокі. Фонд держмайна за два роки провів тисячі аукціонів на суму понад 5,5 млрд грн. Та головне, що завдяки приватизації об’єкти по всій країні оживають”, – сказав голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

Завод купила компанія «Лортен груп», вона запропонувала 970 млн грн та 1 копійку. Ця ставка виявилася на 1 копійку вищою від ставки іншої компанії, тому стала переможною, повідомив сайт Prozorro.

Загальна площа проданого об’єкта  понад 100 тис. м².. До складу об’єкта приватизації входять 37 одиниць нерухомого майна, три земельні ділянки та сім об’єктів переданих в оренду, уточнили на сайті ФДМ.

Контекст:

7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, який передбачає розподіл об’єктів роздержавлення на дві групи: об’єкти великої та малої приватизації. Перші має бути продано на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.

Велику приватизацію в Україні зупинили у березні 2020 року через ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого 2021 року Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації, 30 березня закон ухвалили, 29 квітня його підписав президент.

За даними Фонду держмайна, держбюджет отримав від малої приватизації від початку 2020 року понад 4,5 млрд грн. Цього року надходження від приватизації загалом мають становити 12 млрд грн. Про це голова ФДМ розповів в інтерв’ю «Фокусу», яке вийшло 18 червня.

Проверьте

Россия выигрывает одну из важнейших битв этой войны — Денис Гордиенко

Военнослужащий Денис Гордиенко рассказал, что будет, если Украина не сможет остановить россиян Сейчас россия выигрывает …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *