Чоловік кілька років живе за кордоном і не здає своєї квартири в оренду. Площа квартири 97 м², із яких 93 м² – опалювальні. Лічильника тепла в будинку не встановлено.
За словами Прокопенка, «Київтеплоенерго» почав приписувати до його квартири надлишки нібито спожитого тепла і виставляти відповідні рахунки.
«У вересні 2019 року з’явився перший «привіт» від «Київтеплоенерго»: хочуть 47 тис. грн доплати. А за грудень 2020-го прийшов рахунок за опалення на 19 905 грн. За січень 2021-го – на суму 17 584 грн. За лютий прийшов рекордний рахунок на 30 279 грн», – розповів чоловік.
Прокопенко намагався залагодити ситуацію електронною поштою, але зробити це не вдалося, йому довелося прилетіти до Києва. Він вважає, що йому приписують тепло, яке він не споживав.
«У «Київтеплоенерго» вважають, що шокуючі нарахування у платіжках за тепло вони зробили правильно і посилаються на пункт 12 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630. Я проаналізував цей документ, там все розмито і розуміти його можна по-різному», – заявив Прокопенко.
Він написав заяву в поліцію і запит у Київську міську державну адміністрацію.
У «Київтеплоенерго» «Телеграфу» сказали, що за відсутності лічильників опалення у квартирах загальну вартість опалення ділять на всі квартири в будинку.
«Інших варіантів немає. Або ставити лічильник, і тоді буде оплата по ньому за використане опалення. Навіть якщо ви нічого не витрачаєте, вам все одно роблять нарахування. І якщо немає квартирного лічильника, то перекрити опалення ви не можете. У принципі, ви взагалі нічого не можете зробити», – заявили в комунальному підприємстві.