Управління вирішило оштрафувати компанію на 4% від обсягу її продажів у 2019 році на території Китаю, який становив 455,7 млрд юанів ($69,67 млрд).
Розслідування регулятора, запущене у грудні 2020 року, підтвердило, що Alibaba посіла домінантне становище на ринку і примушувала споживача користуватися своїми послугами без права вибору, пояснив регулятор.
«Поведінка Alibaba усунула конкуренцію на ринку послуг онлайн-платформ роздрібної торгівлі в Китаї, перешкоджала вільному обігу товарів, вплинула на інновації та розвиток економіки і порушила авторські права про діяльність продавців на платформі», – вважають у відомстві.
За версією китайського управління, Alibaba заборонила торговцям відкривати магазини або брати участь у рекламних заходах на інших платформах-конкурентах, а також використовувати інші алгоритми і технічні засоби.
Контекст:Газета The Wall Street Journal 11 березня писала, що штраф для Alibaba може побити рекорди американської компанії Qualcomm. У 2015 році ця компанія виплатила за порушення антимонопольного законодавства $975 млн, що вважали найбільшим корпоративним штрафом. Китайська влада почала антимонопольне розслідування щодо Alibaba наприкінці грудня. Регулятори перевіряли політику «примусової ексклюзивності» компанії, зокрема вимогу Alibaba до партнерів не працювати з її конкурентами. Китайський державний регулятор зірвав засновнику Alibaba Джеку Ма залучення щонайменше $37 млрд за первинне розміщення акцій його нової фінансово-технологічної компанії Ant Group. Якби вихід на біржу все ж відбувся, це стало б найбільшим первинним публічним розміщенням в історії фінансових ринків. За інформацією The Wall Street Journal, за забороною стояв особисто голова КНР Сі Цзіньпін.