28 марта, 2024 1:38

Китайські інвестори "Мотор Січі" звернулися до нардепів із проханням про захист від держрейдерства

Китайські інвестори авіабудівної компанії «Мотор Січ» надіслали депутатам Верховної Ради лист із проханням припинити держрейдерство, яке виражається у «протизаконному блокуванні доступу до підприємства», а також створити тимчасову слідчу комісію для розслідування ситуації навколо підприємства. Про це повідомляє агентство «Українські новини», посилаючись на текст листа.

Бізнесмени з Китаю просять нардепів «припинити безпідставний тиск із боку держорганів», а також допомогти Україні уникнути збитків у розмірі $3,5 млрд, які вони як інвестори, мають намір стягнути у вигляді компенсації у межах інвестиційного спору в міжнародному арбітражі.

У листі наголошено, що акції «Мотор Січі» не належать державі із 2000 року, із 2015 року «Мотор Січ» виключено зі списку стратегічних підприємств. У травні 2017-го тодішній віцепрем’єр Степан Кубів запевнив інвесторів у всебічній підтримці Україною їхньої співпраці з компанією.

«Тому китайські інвестори «Мотор Січі» з подивом зустріли звістку про відкриття з ініціативи СБУ кримінального провадження – всього через два місяці після зустрічі з Кубівим», – зазначає агентство.

На думку китайських бізнесменів, єдиною метою активності Служби безпеки «було отримання фінансових вигод певними особами, які діють від імені держави». «Ситуація прояснилася в кінці 2017 року, коли певні особи від імені керівництва України в ультимативній формі повідомили нашим представникам, що ми зможемо фактично вступити в свої права акціонерів АТ «Мотор Січ» тільки в тому випадку, якщо забезпечимо безкоштовну передачу Україні в особі концерну  «Укроборонпром» 25% акцій АТ «Мотор Січ» і $100 млн. А арешти і заборони були накладені судом виключно, щоб підтвердити серйозність ультиматуму і змусити нас погодитися на такі умови», – указано в листі.

У зверненні підкреслюють, що протягом трьох років китайські бізнесмени, які інвестували в українську компанію приблизно $1 млрд, не можуть отримати доступу до управління підприємством, не мають можливості його розвивати й отримувати дивіденди. Дії української влади вони розцінюють як держрейдерство і спробу експропріації інвестицій, усупереч чинній угоді між Україною і Китаєм про захист інвесторів.

«Ми просимо ініціювати створення слідчої комісії у ВР і таким чином захистити десятки тисяч працівників «Мотор Січі» від звільнення, а також зберегти державі $3,5 млрд, які в іншому випадку Україна буде зобов’язана виплатити», – підкреслюють у листі.

Нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубінський, коментуючи звернення китайських бізнесменів, так описав конфлікт між менеджментом та інвесторами підприємства: «У 2017 році незмінний директор «Мотор Січ» Богуслаєв нібито продає завод китайцям, отримує від них майже $750 млн. Отримавши передоплату за завод, Богуслаєв віддавати його не хоче, а хоче китайців кинути і продовжувати поставки вертолітних двигунів у РФ. Щоб зберегти завод і не віддавати його, Богуслаєв іде у СБУ і за «долю малу» домовляється, щоб Служба безпеки заблокувала угоду».

На його думку, ситуація навколо «Мотор Січі» – «додаткова мотивація для президента Зеленського і Кабінету Міністрів, щоб «інвестняні» таки заробили».

Проверьте

За сутки от коронавируса вакцинировали почти 9 тыс. украинцев – Минздрав

15 марта в Украине прививку от коронавируса получили почти 9 тыс. человек. Об этом 16 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *