«Основний фінансовий документ столиці – збалансований та соціально спрямований. Щоб Київ розвивався і втілював зміни, підтримував сфери, що потребують особливої уваги. І ставав привабливою європейською столицею. Основні видатки бюджету столиці на 2022 рік, як і у попередні роки, складають видатки на соціально-культурну сферу. Їхня сукупна частка у структурі загального фонду складе понад 50%», – сказав Кличко.
Дохідна частина бюджету становитиме 69 млрд грн, розповів директор департаменту фінансів Володимир Репік.
«До бюджету міста Києва планується отримати доходи у сумі 69 млрд грн, у тому числі субвенції та дотація з державного бюджету 8,9 млрд грн. Доходи загального фонду бюджету міста (без урахування трансфертів із державного бюджету) заплановані у сумі 62,5 млрд грн, що на 2,3 млрд грн більше планових показників 2021 року. Доходи спеціального фонду – 6,5 млрд грн, що на 0,3 млн грн більше планових показників 2021 року», – повідомив Репік.
Видатки столиці на наступний рік становлять 67 млрд грн, зокрема видатки загального фонду – 49,038 млрд грн, видатки спеціального – 18,04 млрд грн.
«Безпрецедентну цифру закладаємо на наступний рік на розвиток освіти у столиці – 26,4 млрд грн, це понад 39% видатків бюджету. На транспорт, дорожнє господарство та зв’язок плануємо спрямувати 12,9 млрд грн. Галузь ЖКГ, соціальний захист та охорона здоров’я будуть фінансуватися у 2022 році приблизно на однаковому рівні – понад 8% видатків столичного бюджету. Зокрема, у галузі ЖКГ заплановано видатки на комплексну цільову програму з підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2021–2025 роки та комплексну цільову програму екологічного благополуччя міста Києва”, – підкреслив Репік.