За словами Коболєва, є чотири головні показники того, що Україна не зможе обійтися без істотних обсягів імпорту газу в першому кварталі 2022 року для покриття пікових навантажень, спричинених низькою температурою:
запаси газу в українських підземних сховищах газу будуть нижчими за 14 млрд м³; обсяг внутрішнього споживання приблизно дорівнює рівню минулого року в періоди сильних холодів (нижче за -15 °С на більшості території) і може сягати 180 млн м³ на добу; внутрішній видобуток залишатиметься на незмінному рівні (55 млн м³ на добу); НАК «Нафтогаз України» перебуває у стані глибокого фінансового дефіциту і може залучати кошти для його покриття лише в держави.
Однак він запевнив – повернення України цієї зими до імпорту газу з Росії не буде.
«До росіян можна ставитися як завгодно, але на слабкість розуму в газових питаннях вони не страждають. Якщо Україна опиниться в газовому цугцвангу, рятувати нас Росія точно не стане. Навіть якщо комусь десь колись це й пообіцяли. Нас добиватимуть», – сказав Коболєв.
Контекст:
З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із «Газпромом», закуповуючи газ на своєму західному кордоні.
Створений 2019 року український оператор ГТС підписав кілька договорів із операторами суміжних країн, зокрема Молдови, Словаччини та Польщі.