9 июля, 2024 4:32
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Коломойський купив у США нерухомість на сотні мільйонів доларів за гроші українських громадян – Pittsburgh Post-Gazette

За даними американських журналістів, у найкращі роки Optima Ventures Коломойського володіла понад 260 тис. м² комерційної нерухомості у штаті Огайо.

«Історія почалася 2008-го, коли Коломойський із напарниками «інвестував» у США $12,9 млн, купивши одну з найпомітніших багатоповерхівок міста бізнес-центр на 55 Public Square. Того самого року компаньйони виклали у США ще $36 млн, щоб купити One Cleveland Center. А 2010 року перерахували до країни через чотири різні офшорні банківські рахунки $18,5 млн, щоб придбати Гантінгтон-білдінг», – повідомляють у статті.

До 2011 року Коломойський придбав ще дві визначні пам’ятки Клівленда: 21-поверхову вежу та готель Westin, стверджують автори.

«Після цього Коломойський через свої фірми став найбільшим власником комерційної нерухомості у місті. За кошти кредитів, виданих його українським компаніям його українським банком», – ідеться у розслідуванні американського видання.

За даними прокуратури США, шахрайське походження цих кредитів є очевидним. Наприклад, $12 млн, за які придбали One Cleveland Center, – це кредит, виданий одному феросплавному заводу в Україні на фінансування поточних операцій, зазначають журналісти.

Контекст:

«ПриватБанк» раніше найбільший комерційний банк в Україні – націоналізували 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала його на 155 млрд грн. Раніше банк належав бізнесменам Ігореві Коломойському та Геннадієві Боголюбову.

З 2017 року Україна позивається до колишніх власників «ПриватБанку», які заперечують його націоналізацію. 2019 року суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.

У грудні 2017 року «ПриватБанк» подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.

23 лютого 2021 року детективи НАБУ повідомили трьох колишніх топменеджерів банку про підозру в розтраті понад 136,9 млн грн. Ідеться про колишнього першого заступника голови правління банку Володимира Яценка, Олександра Дубілета та екскерівницю одного з підрозділів фінустанови Олену Бичихіну.

Проверьте

Програмою "єПідтримка" скористалося 6,5 млн українців – Мінекономіки

За даними Свириденко, на реалізацію програми вже спрямували 3 млрд грн, заявки на отримання допомоги …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *