21 мая, 2024 7:59
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Комітет Верховної Ради з економічного розвитку підтримав законопроєкт, який сприятиме залученню інвестицій під час приватизації – ФДМУ

У заяві ФДМ зауважує, що ухвалення законопроєкту прискорить економічне зростання, а також сприятиме створенню нових робочих місць, спростить приватизаційні процеси і поверне довіру інвесторів до України.

«Позитивне рішення Комітету з питань економічного розвитку, який рекомендував народним депутатам у залі Верховної Ради підтримати законопроєкт про сприяння залученню інвестицій, є дуже важливим кроком – завдяки цьому нормативному акту ми прорубаємо просіку в бюрократичних хащах на шляху до економічного зростання України», – зазначив голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко.

Законопроєкт розблокує приватизацію непрофільних для міністерств і відомств активів і об’єктів, у яких є обтяження у вигляді арештів майна, боргових зобов’язань і забезпечень судових рішень, додали у ФДМ. Також, зазначили у відомстві, документ пропонує інструменти прозорості й механізми захисту інвесторів у процесі приватизації. Проєкт закону передбачає продовження використання Англійського права на три роки, до 1 січня 2024 року.

Ще одна норма документа передбачає спрямування місцевим громадам 10% надходжень від малої приватизації об’єктів, які розташовуються на їхній території. Міністерства і відомства, зі свого боку, отримають по 20% надходжень від об’єктів, які вони передаватимуть на приватизацію.

Контекст:

7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, що передбачає розподіл об’єктів роздержавлення на дві групи: об’єкти великої та малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.

Велику приватизацію в Україні зупинили в березні 2020 року через ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. 4 лютого 2021 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про розблокування великої приватизації, 30 березня закон ухвалили, 29 квітня його підписав президент.

За даними Фонду держмайна, держбюджет отримав від малої приватизації від початку 2020 року понад 4,5 млрд грн. Цього року надходження від приватизації в цілому мають становити 12 млрд грн. Про це голова ФДМ розповів у інтерв’ю «Фокусу», яке вийшло 18 червня.

Економічний ефект від ухвалення комплексного законопроєкту оцінюють у 12–15 млрд грн уже наступного року і 200 млрд грн у подальшому, писав «Обозреватель» із посиланням на Американсько-українську ділову раду.

Проверьте

В Україні помітно пожвавилося банківське кредитування – Шмигаль

«Банківське кредитування помітно пожвавилося. Зростання чистих гривневих кредитних портфелів у корпоративному сегменті значно прискорилося  ̶  …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *