4 июля, 2024 22:10
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Конфлікт Офісу президента з ДТЕК через "зелені" єврооблігації знижує інвестиційну привабливість України – огляд Concorde Capital

«Останніми проявами загострення конфлікту стали невиплата компанії ДТЕК ВДЕ Ріната Ахметова в розмірі 3 млрд грн від державної компанії та взаємні публічні звинувачення [президента України Володимира] Зеленського та Ахметова минулої п’ятниці», – цитує видання огляд компанії.

Також у Concorde Capital зазначили, що для тиску на бізнес Ахметова влада залучила правоохоронців.

«Використання правоохоронних органів для боротьби з політичними (або бізнес-) опонентами було улюбленим інструментом українських владних посередників. Зеленський, на жаль, не виняток. Це ще більше підриває інвестиційну привабливість України», – наголосив інвестиційний аналітик Олександр Паращій.

Контекст:

Генпрокурорка Ірина Венедіктова 2 грудня заявила про активізацію понад 200 кримінальних проваджень щодо осіб з «орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики». Вона не назвала імені українського мільярдера Ріната Ахметова, але натякнула, що йдеться про нього. Також це підтверджують джерела видання LIGA.net у правоохоронних органах.

Журналісти, блогери, політологи й політики відреагували на заяву генпрокурорки, «ГОРДОН» зібрав найяскравіші пости щодо цього в соцмережах.

За інформацією «Обозревателя», увечері 13 листопада Кабмін на рівні «Ощадбанку» заблокував погашення боргів перед «зеленими» інвесторами на суму 19,3 млрд грн. «Обозреватель» також писав, що станом на 15 листопада виплати одержали всі компанії, крім ДТЕК ВДЕ.

Це гроші, які «Укренерго» залучило через цільові єврооблігації на суму $825 млн для розрахування із «зеленими» інвесторами. Європейський банк реконструкції та розвитку інвестував в облігації НЕК «Укренерго» $75 млн для того, щоб компанія змогла виплатити борги виробникам електроенергії з поновних джерел, про це банк повідомив на своєму офіційному сайті 3 листопада.

Компанія ДТЕК ВДЕ після блокування розрахунків заявила про дискримінацію в погашенні заборгованості перед підприємствами «зеленої» генерації та висунула вимогу проведення негайного розслідування дій посадовців. ДТЕК веде підготовку до юридичного захисту своїх прав та відшкодування збитків, завданих компанії та інвесторам унаслідок махінацій уряду з розподілом коштів європейських кредитів. Згідно з повідомленням, загальна заборгованість перед компанією ДТЕК ВДЕ за 2020–2021 роки становить 4,3 млрд грн.

30 листопада в.о. директора державного підприємства «Гарантований покупець» Вадим Улида написав заяву про звільнення.

29 листопада «Гарантований покупець» передав Кабінету Міністрів України як засновнику та суб’єкту управління підприємством лист із проханням пояснити, як діяти з «3,04 млрд грн, які знаходяться на рахунку підприємства й надійшли відповідно до постанови №1049 «Про надання у 2021 році державної гарантії за зобов’язаннями ПрАТ «НЕК «Укренерго» для розрахунків із виробниками електроенергії, яким встановлений «зелений» тариф». Про це 29 листопада повідомили у пресслужбі компанії.

Адвокати ДТЕК попередили ДП «Гарантований покупець» та Кабмін України про можливі строки ув’язнення та арешти активів за невиплату боргу з єврооблігацій.

Проверьте

До "Північного потоку – 2" мають застосовувати європейське енергетичне законодавство – глави МЗС України та ФРН

«Дмитро Кулеба подякував своїй німецькій колегі за чітку позицію щодо «Північного потоку – 2″. Міністри погодилися, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *