28 мая, 2024 19:37
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Консолідований чистий прибуток Metinvest B.V. у першому півріччі становив $2,769 млрд

«Станом на 30 червня 2021 року чистий борг групи знизився на 52% із початку року – до $1,016 млн, а чистий борг до EBITDA за останні 12 місяців скоротився на 0,8х – до 0,2х. Обсяг капітальних інвестицій групи зріс на 31% в порівнянні з минулим роком – до $411 млн. Витрати на екологічні ініціативи становили $204 млн», – зазначено в повідомленні інформагентства.

За цей період сума податку на прибуток, який заплатила компанія, зросла у 83 рази порівняно з першим півріччям 2020 року: з $6 до $500 млн.

Генеральний директор компанії Юрій Риженков заявив, що на тлі відновлення світової економіки і зростання цін на сировинні товари група показала гідні результати. Керівник розповів, що група придбала значущі активи: консолідувала Покровську вугільну групу і придбала колишні виробничі активи ДМК, у минулому – одного з найбільших металургійних комбінатів України.

«Ми скористалися сприятливим зовнішнім середовищем і нашими результатами для подальшого зміцнення фінансової стійкості групи. У першому півріччі 2021 року ми направили понад $1 млрд на погашення боргових зобов’язань, знизивши співвідношення чистого боргу до EBITDA за останні 12 місяців до 0,2x. Так, ми достроково погасили значну частину боргу Покровської вугільної групи, повністю виплатили лінію передекспортного фінансування», – повідомив Риженков.

Капітальні інвестиції Метінвесту за перші шість місяців року сягали $411 млн, це на 31% більше, ніж за такий самий період минулого року, зазначив він.

«Наш ключовий новий проєкт – будівництво стану холодної прокатки на ММКІ, загальний обсяг інвестицій у який тільки на першому етапі перевищить $800 млн. Новий стан дозволить нам розширити лінійку продукції і знайти нові ринки збуту. Зниження впливу на навколишнє середовище – як і раніше, одне з наших пріоритетних напрямків. Інвестиції групи в екологічні проєкти за звітний період перевищили $80 млн», – розповів топменеджер.

Контекст:

Сприятливі фінансові результати металургійних підприємств у всьому світі є наслідком попиту на сировинні товари, зокрема і сталеву продукцію, який із кінця минулого року випереджав ринкову пропозицію, писав 31 серпня «Мінпром».

Видання зазначило, що шостий у світі виробник сталі, південнокорейська POSCO, оголосила про найвищий прибуток за другий квартал за всю свою історію – $1,9 млрд, у 10 разів більше, ніж було 2020 року. Розмір очікуваного виторгу за 2021 рік компанія збільшила до $32 млрд.

Nippon Steel за другий квартал заробив майже $1,6 млрд чистого прибутку, а за підсумками фінансового року, який закінчиться 31 березня 2022 року, розраховує отримати майже $5,5 млрд.

ArcelorMittal за результатами першого півріччя отримав $6,29 млрд чистого прибутку, це найкращий показник із 2008 року, а перше півріччя 2020 року компанія завершила зі збитками у розмірі $1,68 млрд.

Проверьте

Украина с экономией закупила более 14 тыс. флаконов ремдесивира для пациентов с COVID-19 – Минздрав

«Договор на закупку был подписан 31 августа. В аукционе принимали участие четыре претендента. «Благодаря высокой …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *