29 марта, 2022 1:20

Кравчук: Компенсація Україні після підписання Будапештського меморандуму мала б становити приблизно $250 млрд

Після підписання Будапештського меморандуму Україна втратила приблизно $250 млрд. Про це в авторській програмі «БАЦМАН» головної редакторки інтернет-видання «ГОРДОН» Олесі Бацман повідомив перший президент України Леонід Кравчук.

«Ядерне озброєння було тактичне, яке теж відійшло Росії. Були носії Backfire, ці відомі літаки. Вони теж відійшли Росії. Якщо все порахувати, то це десь у межах $250 млрд«, – сказав він.

Експрезидент зазначив, що з представниками США не було розмови про те, щоб таку суму Україні компенсували Сполучені Штати.

«Такої прямої розмови не було. Але про витрати говорили. Тоді ми не знали цифр, як сьогодні. Я ж читав, спілкувався з людьми, звертався до тих, хто розуміється на цій справі. Тому що президент, за всієї поваги, не всіма фактами та цифрами може оперувати. І це нормально, він не може всього знати. Було сказано, це дуже великі витрати на встановлення цієї зброї на території України, ще більшими витрати можуть бути в разі ліквідації зброї«, – пояснив Кравчук.

За його словами, в України було приблизно 46 ядерних боєголовок на твердому паливі, решта була рідкопаливною.

«Рідке паливо в ракетах було страшнішим від атомної зброї. Мені хіміки казали, що якщо воно, не приведи господи, розіллється десь на території, земля на десятки років або й більше, виходить з обігу. Я говорив про це: «Як нам? Ми, Україна, самостійно цього зробити не можемо. Росія хоче лише забрати ядерні боєголовки», – розповів перший президент України.

Кравчук зазначив, що в Україні «всі до єдиної ракети були спрямовані на США».

Кравчук: Я би сказав Путіну: «Я дійшов висновку, що вам подобається смерть людей. Раджу вам змінити свої погляди або піти». Читайте повну версію інтерв’ю

4 грудня 1994 року між Україною, США, РФ і Великобританією було підписано Будапештський меморандум, який гарантував Україні територіальну цілісність і безпеку в обмін на відмову від ядерного арсеналу.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *