30 марта, 2022 20:02

Криклій запевнив, що після запровадження державного збору за виліт пасажирів квитки не подорожчають

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що вартість авіаквитків в Україні після ухвалення Верховною Радою закону про державний збір за виліт пасажирів не підніметься. Коментар Криклія пресслужба міністерства опублікувала 13 липня.

Міністр зазначив, що аналог цього збору існував в Україні багато років.

«Міжнародні компанії, які літають до нас, включають цей збір у ціну квитка окремим рядком – UD. Тому ще раз наголошую: підвищення цін на квитки через цей закон не відбудеться», – запевнив Криклій.

Він сказав, що такий збір стягують в інших країнах, наприклад в Іспанії, Великобританії, Франції, Німеччині, Австрії, США, Китаї та Австралії.

«Це обов’язковий збір для всіх пасажирів внутрішніх і міжнародних рейсів. Але такі зміни ніяк не означають, що ми запроваджуємо нові авіаційні збори або збільшуємо їх розмір. Прийнятим законом встановлюються єдині правила гри для всіх авіаперевізників», – зазначив Криклій.

13 липня Верховна Рада внесла зміни до Повітряного кодексу і ввела державний збір, який перевізники матимуть платити за кожного пасажира і комерційний вантаж.

Документ встановлює ставку державного авіаційного збору за кожного пасажира під час повітряних перевезень у межах України у розмірі $0,5, на міжнародних рейсах – в розмірі $2, за кожну тонну вантажу в межах України у розмірі $2,5, під час міжнародних перевезень з/до України у розмірі $10.

Автори законопроєкту зазначили, що неоднозначне тлумачення суб’єктами авіаційної діяльності норм чинного законодавства в цій сфері раніше призводило до численних судових спорів.

Авіаційний юрист Андрій Гук сказав Avianews, що міжнародні авіакомпанії, які літають в Україну, уже включають аналог збору в ціну квитка, тоді як у випадку з національними перевізниками, наприклад із МАУ, квитки можуть подорожчати на $0,52, оскільки авіакомпанія зараз не враховує збору в ціні квитка.

Проверьте

Рекомендації Антимонопольного комітету дали змогу зберегти справедливі умови для вантажовідправників – металурги

Антимонопольний комітет України рекомендував «Укрзалізниці» відмовитися від ниток графіка руху поїздів, і в такий спосіб …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *