«Я сьогодні звернувся до СБУ, НАБУ і поліції із заявою про злочин при виплаті цієї премії. Цей цинічний злочин має бути покараний. Це питання не тільки моралі й відповідальності того, хто їх призначив – а це, у першу чергу, президент – це ще питання зухвалого порушення законів України», – переконаний політик.
Він додав, що всупереч вимогам закону гроші виплатили членам комісії як «квартальні премії». Кучеренко вимагає від НАБУ розпочати розслідування за фактом виплати премій за ст. 191 Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем. За словами нардепа, першу частину незаконних премій за IV квартал виписали ще 16 грудня 2020 року, тобто за кілька тижнів до закінчення кварталу, що є грубим порушенням законів про НКРЕКП і про державну службу.
«[Валерієві] Тарасюку, [Ользі] Бабій і ко так хотілося пошвидше отримати бонус у кінці минулого року, що вони навіть не стали чекати формального завершення звітного кварталу. Премію затвердили за два тижні до нового року. За I квартал 2021 року 1 млн 276 тис. 875 грн премій виписали на наступний день після завершення звітного періоду. Тобто восьмигодинного робочого дня вистачило комісії, щоб скласти квартальний звіт, проаналізувати його і оцінити свою роботу, як того вимагає закон», – пояснив нардеп.
Кучеренко додав, що наполягає на конфіскації у членів НКРЕКП незаконно виплачених премій і на відшкодування завданих державі збитків.
Контекст:7 березня члени НКРЕКП ухвалили рішення про призначення собі премій у розмірі від 200 до 250 тис. грн. Члени тарифної комісії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, у 2020 році стали отримувати удвічі більшу зарплату, ніж раніше. Як з’ясував за даними реєстру декларацій «Главком», зараз їхня зарплата становить до 200 тис. грн на місяць. 16 березня Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Кабмін розглянути питання звільнення чотирьох членів НКРЕКП, зокрема й голови комісії Валерія Тарасюка. Їхні законні повноваження закінчилися в січні 2020 року. На початку жовтня НАЗК розпочало перевірку Тарасюка через конфлікт інтересів, пов’язаний із сімейним енергетичним бізнесом.