4 мая, 2024 12:13
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Кулеба заявив, що "зелений" перехід економік – історична даність, хоча виробники нафти й газу намагатимуться зберегти статус-кво

Кулеба зазначив, що «зелений» перехід економік є історичною даністю, і, хоча виробники нафти й газу намагатимуться зберегти статус-кво, історію неможливо зупинити.

«Для України розвиток альтернативних джерел енергії, особливо відновлюваних, несе велике полегшення і відкриває нові можливості. Ще 10 років тому частка сонячної та вітрової генерації в нашій економіці була майже непомітною. Нині це важливий елемент енергобалансу України», – сказав глава МЗС.

Він нагадав, що Україна в енергетичній стратегії ЄС назвали пріоритетним партнером у постачанні «зеленого» водню на ринок країн Європи. Міністр запевнив, що Україна цілеспрямовано працює над підготовкою до такого експорту.

Контекст:

Влада в Україні хоче ввести акцизний податок на продаж «зеленої» електроенергії, зараз пропонують широкий діапазон ставки – від 3,2% до 40%, точні цифри ще обговорюють, писала 22 березня «Економічна правда». У ЄБРР розкритикували плани України ввести акциз на «зелену» енергію.

Законопроєкт №5600 Кабміну із цією нормою зареєстрували у Верховній Раді 2 червня. У пояснювальній записці йдеться про те, що його мета – забезпечення збалансованості бюджетних надходжень «завдяки підвищенню ефективності використання економічних ресурсів країни», а також усунення прогалин у чинному законодавстві.

Співголова комітету з питань податкової політики Американської торговельної палати в Україні Михайло Поляков заявив, що запропонований Кабінетом Міністрів законопроєкт містить неприйнятні для бізнесу норми. Поляков вважає, що законопроєкт порушує принцип стабільності податкового законодавства.

Ціна акцій норвезької компанії Scatec Solar, яка має активи і в Україні, упала на 10% через те, що в Україні не вирішують проблеми боргів за вироблену електроенергію, а також через ініціювання додаткових законодавчих змін – введення акцизного збору.

«Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня минулого року компаній, які подали позови до ДП «Гарантований покупець», було вже понад 50, загальна сума збитків за позовними заявами на той момент перевищила 630 млн грн.

За інформацією «Главкому», позов проти України подала компанія Modus Energy, яка перебуває у власності громадян Литви, про цей позов стало відомо 28 квітня 2021 року. Компанія заявила, що ДП «Гарантований покупець» змусило дочірні компанії Modus Energy підписати додаткову угоду, що передбачає скорочення доходів. Modus Energy розглядає це як ініціювання процедури розірвання договору купівлі-продажу «зеленої» енергії, який укладений до 2030 року. Позивач просить арбітражний суд визнати, що Україна порушила вимоги статей Договору до Енергетичної хартії, зобов’язати країну виплатити відсотки на суми збитків, нарахованих арбітражним судом, і зобов’язати сплатити всі судові витрати.

Проверьте

Транспортний комітет Ради на чолі з Кисілем блокує вирішення проблеми хабарів із моряків – ЗМІ

Законопроєкт зареєстрували у серпні минулого року. Згідно з документом, у разі наявності чинних документів про …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *