«Для формування ринкової стартової ціни об’єкта ОГХК пройшла дев’ять процедур due diligence, яку проводила міжнародна консалтингова компанія BDO Corporate Finance. Визначення стартової ціни здійснювалось радником відразу за кількома ринковими методиками – із застосуванням фінансових мультиплікаторів, дисконтованих грошових потоків тощо. Це дозволило отримати збалансовану оцінку, що й була затверджена аукціонною комісією», – написав Кушнірук.
Оскільки крок аукціону становить 50 млн грн, вартість ліцензії на геологічні дослідження Селищанської ділянки титанових руд буде повністю компенсовано ще в першому раунді торгів, вважає він.
«Насправді отримання ОГХК нової ділянки для дослідження означає лише те, що компанія стає ще більш перспективним активом. Фінальна ставка на аукціоні може скласти як п’ять, так і сім або ж усі 10 млрд грн, про що ми остаточно дізнаємося вже 31 серпня. Але те, що вона буде в рази більше, не викликає в мене жодних сумнівів», – додав експерт.
На думку Кушнірука, проведення аукціону з приватизації ОГХК на ринкових умовах за участю широкого кола можливих покупців принесе державі максимальну вигоду.
«Якщо підприємство продається справді прозоро, із залученням широкого кола потенційних покупців, як наразі відбувається, воно буде продано за максимально можливу ціну. У такому випадку новий власник зробить усе можливе, щоби підприємство розвивалось та працювало», – вважає економіст.
Експерт просить ігнорувати заклики відкладати приватизацію АТ «ОГХК».
«З точки зору кон’юнктури ринку саме зараз найкращий час для проведення аукціону, а продаж підприємства принесе державі максимум вигоди», – резюмує Борис Кушнірук.
Контекст:
ОГХК реалізує продукцію в понад 30 країн світу і є одним із найбільших у світі виробником титанової сировини. Компанія видобуває руду для виробництва 20 тис. тонн титану на рік.
Умови приватизації ОГХК, включно з мінімальною стартовою ціною, уряд затвердив 16 червня.
Приватизація ОГХК стане найбільшою угодою з продажу держпідприємства після купівлі індійським інвестором металургійного комбінату «Криворіжсталь» 2005 року, зазначав політолог і журналіст Кирило Сазонов.
У Фонді державного майна назвали АТ «ОГХК» одним із перших у черзі на приватизацію 2021 року. Завдяки очищенню АТ «ОГХК» від корупційних схем і розкриттю інформації про цей актив Фонд держмайна констатував високу зацікавленість із боку потенційних інвесторів, більшість із яких іноземні.
Стартову ціну ОГХК запропонував радник із приватизації, її затвердив аукціонний комітет. Спочатку вона мала становити 2,1 млрд грн, але завдяки суттєвому поліпшенню фінансових і виробничих показників підприємства за останній рік її вдалося підвищити практично удвічі, констатували у ФДМ.
Аукціон відбудеться 31 серпня 2021 року.